Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności

W gminie wygrał PiS
07 paź 2011

PiS przed Platformą Obywatelską i PSL - tak wygląda pierwsza trójka w wyborach do Sejmu RP w gminie Dębno. Rywalizację do Senatu wygrał Maciej Klima z PiS przed Stanisławem Kracikiem z PO i Ludwikiem Węgrzynem z PSL.

Frekwencja wyborcza przekroczyła 49 procent. W sumie wydano 5473 kart do głosowania. W wyborach do Sejmu na PiS głosowało 2510 osób, na PO 1240, a na PSL 588. Na kolejnych miejscach znalazły się Ruch Palikota (287 głosów), SLD (274 głosy), PJN (126 głosów), PPP Sierpień 80 (48 głosów) i Prawica (35 głosów).

07 paź 2011

W najbliższą niedzielę, 9 października, Jastew świętować będzie 25. rocznicę poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kaplicy. Jubileuszowa msza święta zostanie odprawiona w kaplicy o g. 13.

Kaplica jest własnością parafii w Dębnie, a jej budowniczym wspólnie z parafianami był ks. prałat Stanisław Mach. Do dziś kaplica służy parafianom. Od ćwierć wieku w niedzielę i święta sprawowana jest tam Eucharystia.

06 paź 2011

Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” organizuje kolejne warsztaty w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju. Tym razem prezentowane będą  możliwości pozyskiwania dofinansowania na energię odnawialną. 

Szkolenie, które poprowadzi dr Andrzej Węgrzyn, odbędzie się w budynku Urzędu Miejskiego w Brzesku - Sala Obrad, ul. Głowackiego 51, 32-800 Brzesko., 7 października 2011 r. o godz. 16.30.

05 paź 2011

Decyzję o udzieleniu pomocy finansowej Starostwu Powiatowemu w Brzesku na budowę chodnika przy drodze powiatowej podjęła Rada Gminy Dębno. Samorząd zobowiązał się, że przekaże na ten cel maksymalnie 100 tys. zł, a udział gminy w ogólnych kosztach inwestycji nie przekroczy 50 procent.  

04 paź 2011

Agata Bernadt z zespołem "Krakowskie Przedmieście" będzie gwiazdą zaplanowanego na 9 października o g. 17 kolejnej imprezy z cyklu Jesienne Spotkania przy Herbacie. Tego samego wieczoru otwarta zostanie także wystawa malarstwa Teresy Szafrańskiej "Małopolskie nastroje". 

Gmina pomaga strażakom
03 paź 2011

Szesnaście tysięcy złotych z budżetu Gminy Dębno przeznaczono dla należących do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego jednostek OSP w Dębnie i w Łoniowej. Pieniądze te pozwolą wyposażyć jednostki w niezbędny sprzęt ratowniczy. 

Sukces uczennic z Porąbki Uszewskiej
01 paź 2011

Daria Kukla i Olga Gurgul, uczennice Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej, zostały laureatkami konkursu „Mały - Wielki Wynalazca”, którego organizatorem byli: Fundacja im. Jana Szczepanika  oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących I Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Daria Kukla zajęła II miejsce, a Olga Gurgul była trzecia. 

29 wrz 2011

Jubileusz 60-lecia małżeństwa świętowali Zofia i Jan Stoszkowie z Dołów. Za wspólne życie małżonkowie wraz z rodziną dziękowali podczas mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym w Porąbce Uszewskiej.

Jan Stoszko od urodzenia mieszka w Dołach, jego żona Zofia pochodzi natomiast z pobliskiej Łoniowej. Państwo Stoszkowie mają dwóch synów, z których jeden na uroczystości rodzinne przyjechał z zagranicy.

Najlepszy w Małopolsce
29 wrz 2011

Z dwoma złotymi medalami z odbywających się w Krakowie Mistrzostw Małopolski przyjechał Rafał Kluska, uczeń Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej.

Rafał okazał się  bezkonkurencyjny w biegu na dystansie 600 metrów oraz w biegach sztafetowych. To kolejne sukcesy tego zawodnika w tym roku w konkurencjach biegowych. Niebawem będzie miał on ponownie okazję sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z najlepszymi biegaczami w kraju. Na 1 października zaplanowano Mistrzostwa Polski w Kielcach.

Rok:
how_to_vote
Wybory do Parlamentu Europejskiego 9.06.2024 r.
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
edit_calendar
kalendarz wydarzeń
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie
departure_board
transport publiczny