Wyzwanie, któremu chcemy sprostać
27 czer 2011
Wyzwanie, któremu chcemy sprostać

Obchodzące jubileusz 60-lecia istnienia przedszkole w Woli Dębińskiej od 25 czerwca ma także patrona, którym został Jan Paweł II. To drugie w regionie tarnowskim przedszkole noszące imię Papieża-Polaka.

Uroczystości jubileuszu 60-lecia i nadania imienia Jana Pawła II odbyły się 25 czerwca. - Przedszkole to czas wprowadzenia w życie społeczne. Życzę by był także owocnym czasem wprowadzania w świat wartości, służbę drugiemu człowiekowi - mówił w czasie Mszy św, która rozpoczęła uroczystość proboszcz dębińskiej parafii ks. Marian Majka. Po Mszy uczestnicy przeszli do budynku przedszkola. Budowę obiektu rozpoczęto w 1949 roku. Pierwsze dzieci rozpoczęły tu naukę w 1951 roku. - Od tego czasu przez tą placówkę przeszło kilka setek maluchów - mówi Halina Turaj, dyrektor przedszkola. Od paru lat mają komfortowe warunki. - Przedszkole przeszło wielką metamorfozę. Pani dyrektor podjęła trudną decyzję remontu kapitalnego. Z pomocą sołtysów, rady gminy i dobroczyńców udało się go zrobić i podtrzymać opinię, że jest to bezpieczne, przyjazne miejsce - podkreśla wójt gminy Grzegorz Brach. Obecnie uczęszcza tu 60 dzieci. - Moja córka chodziła wcześniej do tego przedszkola, zanim powstało nowe w Sufczynie. Kiedy jednak posyłałam kolejne dziecko nie mogłam sobie wyobrazić dla niego lepszego miejsca niż to w Woli Dębińskiej - opowiada Jolanta Więcław z Sufczyna. W czasie uroczystości odsłonięto w pomieszczeniach przedszkola płaskorzeźbę Jana Pawła II. - Pragnę pogratulować jubileuszu i zauważyć, że jest to bardzo dobry moment na nadanie imienia. Patron jest wręcz idealny. Życzę przedszkolakom, by patrzyli w postać Patrona i rośli na dobrych i przyzwoitych ludzi i patriotów - mówił w czasie uroczystości Andrzej Potępa, starosta brzeski. Dzieci dobrze poznały osobę Papieża-Polaka. - Jest ona nam wszystkim bardzo bliska. Taki patron do la nas wielki zaszczyt, wyróżnienie i zobowiązanie, któremu zamierzamy sprostać - podkreśla dyr. Halina Turaj.