Pobocza bez wysokich traw
28 czer 2011

Lepsza widoczność na drogach gminnych i bardziej bezpieczna jazda - takie efekty powinien dać zakup... kosiarki do wykaszania traw na poboczach dróg, na który zdecydował się Zakład Usług Komunalnych w Woli Dębińskiej. - Mając własny sprzęt będziemy mogli zająć się utrzymaniem poboczy na bieżąco - deklaruje Jan Niedzielski, kierownik ZUK.

Do tej pory ZUK wynajmował urządzenie. Skutek był taki, że utrzymywanie poboczy w należytym stanie nie było możliwe. Z maszyny nie zawsze można było skorzystać wtedy, gdy była ona najbardziej potrzebna.

Teraz kosiarka będzie zawsze pod ręką. ZUK zdecydował się na zakup urządzenia używanego, którego koszt to około 4,5 tys. zł. Na nową kosiarkę firma nie mogła sobie pozwolić ze względu na wysokie koszty sięgające 30-40 tys. zł. Używana kosiarka po koniecznym remoncie powinna spełnić swoje zadanie. Kierownik Niedzielski dekalruje, że efekty jej pracy będą dostrzegalne bardzo szybko. - Przyjmuje się, że poboczna należy kosić dwa razy w roku: na wiosnę oraz w środku lata. To w zupełności wystarcza do zapewniania kierowcom dobrej widoczności. Chcemy postępowaćc zgodnie z tą zasadą - podkreśla.