Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności

08 wrz 2011

Piętnaste miejsce w odbywających się w Koninie XIII Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych zajęła kobieca drużyna OSP Perła reprezentująca w zawodach województwo małoopolskie. W rywalizacji wzięło udzial 19 drużyn pożarniczych.

05 wrz 2011

Do końca września powinny zakończyć się prace konserwacyjne na potoku Kisielna w Sufczynie. Mają one pozwolić skuteczniej zapobiegać ewentualnym powodziom.

Prace zlecone przez Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, do którego należy Kisielina, wykonuje firma z Woli Dębińskiej. Obejmują one ścinanie i karczowanie krzaków na brzegach, czyszczenie terenu po wykarczowaniu, udrożnienie potoku, usuwanie nawisów ziemi i likwidację zatorów, jakie powstały po ubiegłorocznych obfitych opadach deszczu.

Szkoły już nie pustoszeją
02 wrz 2011

Ponad 1500 dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych naszej gminy rozpoczęło kolejny rok szkolny. Zajęcia prowadzić z nimi będzie 210 nauczycieli ze szkół i przedszkoli.  

W porównaniu z poprzednimi laty uczniów będzie nieco mniej, ale - jak wynika z danych statystycznych - największy demograficzny problem jest już za nami. Spadek liczby uczniów został zatrzymany i nauczyciele nie muszą się martwić groźbą utraty pracy.

01 wrz 2011

Do końca września w zamku w Dębnie można oglądać wystawę "Miedzioryty Wojciecha Jakubowskiego”. Ekspozycja składa sie z 361 maleńkich, precyzyjnie wykonanych rycin, które rozmieszczone zostały na 40 antyramach. 

01 wrz 2011

Kolejny kompleks boisk "Orlik 2012" zostanie wybudowany w gminie Dębno. Inwestycję w Łysej Górze obok Ministerstwa Sportu i województwa małopolskiego współfinansować będą także: powiat brzeski i gmina Dębno.

30 sie 2011

Prawie 100 tys. zł otrzymała gmina Dębno na budowę drogi transportu rolnego w Łoniowej. Pieniądze na ten cel pozyskano z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Droga o długości 1100 metrów mająca 3,5 metra szerokości pozwoli rolnikom bez kłopotu dojechać do pól. Na całej długości zostanie utwardzona i pokryta żwirem, co umożliwi dojazd bez względu na warunki atmosferyczne. Remont objmuje także wykonanie kilku przepustów, odwodnienia i rowów. Finał prac przewidywany jest na połowę września.

Darmowe warsztaty i szkolenia
29 sie 2011

Kolejne warsztaty w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju organizuje Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu”. Całkowicie bezpłatne zajęcia adresowane są do wszystkich mieszkańców z obszaru działania LGD (tj. Gminy Radłów, Gminy Borzęcin, Gminy Dębno i Gminy Brzesko), a w szczególności do sołtysów, przedsiębiorców, Gospodarstw Agroturystycznych oraz Kół Gospodyń Wiejskich.

26 sie 2011

Projekt „e-Centra szansa na usamodzielnienie się niepełnosprawnych mieszkańców terenów wiejskich" ruszy od września na terenie gminy Dębno. To efekt podpisanego w sierpniu porozumienia pomiędzy gminą Dębno a Fundacją  Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo.

26 sie 2011

Modernizacja terenów przy Debińskiem Centrum Kultury w Jastwi zostanie sfinalizowana z końcem września. Inwestycja zostanie wykonana w ramach Programu Rozowju Obszarów Wiejskich, z którego gmina otrzyma wspracie na ten cel.

Przypomnijmy, że wniosek w tej sprawie został przyjęty do realizacji i gmina mogła ogłosić przetarg na wykonanie robót. Swoje oferty zgłosiło pięć firm, a ich propozycje cenowe różniły się nawet o 60 tys. zł. Najtańsza opiewała na kwotę około 180 tys. zł, najdroższa sięgała 240 tys. zł.

Rok:
how_to_vote
Wybory do Parlamentu Europejskiego 9.06.2024 r.
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
edit_calendar
kalendarz wydarzeń
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie
departure_board
transport publiczny