Ostatnie wydarzenia

Inwestycja nagrodzona!

24.09.2021
Inwestycja nagrodzona!

22 września 2021 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród XXV edycji trwającego od 1996 roku Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu pn."Modernizacja Roku & Budowa XXI w.". Na Uroczystości obecni byli przedstawiciele firm, instytucji i samorządów, których obiekty brały udział w Finale Konkursu oraz władz administracji rządowej, instytucji, a także mediów sprawujących patronat nad Ogólnopolskim Konkursem. Gminę Dębno reprezentował Wójt Gminy Wiesław Kozłowski, Kierownik Referatu Ewidencji, Spraw Społecznych i Sportu Anna Jakubas, kierownik budowy nowopowstałej hali Robert Zięcina oraz architekt budynku Mateusz Matejczyk reprezentujący firmę SUMA Architektów. Zgłoszona do konkursu inwestycja Budowa Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie została wyróżniona w kat. obiekt sportowy.

Koncert „Papież Nadziei” upamiętniający pontyfikat Jana Pawła 2

21.09.2021
Koncert „Papież Nadziei” upamiętniający pontyfikat Jana Pawła 2

W niedzielę 19 września, na Zamku w Dębnie, odbył się koncert z recytacją poezji, połączony z otwarciem wystawy „Madonna z Dzieciątkiem”. Na nowej plenerowej scenie Dębińskiego Centrum Kultury, w otoczeniu zamkowego parku, wystąpił zespół „Sezon na czereśnie” w składzie: Karolina Płaneta – wokal i flet, Karolina Kotra – skrzypce, Patrycja Babraj – wokal, Kamil Fejkiel – perkusja, Wiktor Kamykowski – gitara elektryczna, Piotr Pałucki – gitara basowa, Krzysztof Piechnik - pianino . Poezję K. Wojtyły, ks. J. Twardowskiego, R. Brandstaettera, zaprezentowała aktorka Anna Warchał. Prowadzenie, scenariusz i reżyseria części muzyczno – poetyckiej Łukasz Przybyło. Dodatkowo, na telebimie wyświetlane były materiały (zdjęcia, nagrania) związane z pontyfikatem papieża, pochodzące ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej (Biura Edukacji Narodowej) oraz Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Po zakończeniu koncertu, w zamkowej „sali pod słupem” odbyło się otwarcie wystawy „Madonna z Dzieciątkiem” ze zbiorów belgijskiego kolekcjonera Wilfrieda de Meyer.

82. rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę

17.09.2021
82. rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę
17 września przypada 82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Tego samego dnia obchodzimy Dzień Sybiraka. We wrześniu 1939 r. armie Niemiec i Związku Sowieckiego najechały Polskę, rozpoczynając drugą wojnę światową. Agresja była konsekwencją zawartego 23 sierpnia paktu Ribbentrop – Mołotow.

Obowiązkowa akcja deratyzacji na terenie Gminy Dębno

16.09.2021
Obowiązkowa akcja deratyzacji na terenie Gminy Dębno

Wójt Gminy Dębno informuje o obowiązku przeprowadzenia akcji deratyzacji na terenie Gminy Dębno w dniach 1 października do 15 listopada 2021 r.

Wójt Gminy Dębno informuje

16.09.2021
Wójt Gminy Dębno informuje

Wójt Gminy Dębno, zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania swoich reprezentantów do udziału w pracy komisji konkursowej, która zostanie powołana w celu opiniowania ofert złożonych w ramach konkursu na realizację w 2021 r. zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy należy złożyć na dzienniku podawczym Urzędu Gminy Dębno, lub przesłać na adres : Urząd Gminy Dębno, Wola Dębińska 240 , 32-852 Dębno w terminie do dnia 22 września 2021 r. do godz.15:30 (decyduje data wpływu do Urzędu).

Zakończenie remontu konserwatorskiego zabytkowej kaplicy Jastrzębskich

15.09.2021
Zakończenie remontu konserwatorskiego zabytkowej kaplicy Jastrzębskich

15 września 2021 r. odbył się odbiór konserwatorski zadania dofinansowanego z budżetu województwa małopolskiego pn. „Dębno, kaplica grobowa rodziny Jastrzębskich na cmentarzu parafialnym w Dębnie, 1906 r., remont drzwi, schodów, przypór, obramowań okiennych, drzwiowych, gzymsu, maswerku, kaplicy, krypa”. Wspomniana kaplica znajduje się u głównego wejścia na cmentarz parafialny w Dębnie. Zaprojektowana w stylu neogotyckim, jest największym i najpiękniejszym tego typu zabytkiem architektury w całej wschodniej części województwa małopolskiego. Budowla powstała w 1906 roku z fundacji Marii z Dembińskich Jastrzębska, jako mauzoleum rodziny ówczesnych właścicieli zamku i fundatorów kościoła w Dębnie.

Zaproszenie na wydarzenie pn. "Papież nadziei"

14.09.2021
Zaproszenie na wydarzenie pn. "Papież nadziei"

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie "Papież nadziei", w niedzielę 19 września o godz. 17:00, gdzie na plenerowej scenie pod Zamkiem w Dębnie, odbędzie się koncert papieski, z recytacją poezji i prezentacją archiwalnych materiałów multimedialnych na telebimie.
W muzycznym hołdzie Janowi Pawłowi 2, wystąpi młody zespół Sezon na czereśnie, który wykona, zarówno swoje autorskie piosenki, jak i nowe aranżacje utworów związanych z Papieżem Polakiem.
Dodatkowo, na scenie będzie prezentowana poezja K. Wojtyły, R. Brandstaettera, ks. J. Twardowskiego, a na telebimie będzie można zobaczyć archiwalne materiały multimedialne (zdjęcia, nagrania, video) z czasów pontyfikatu papieża.

Rozdanie nagród w konkursie fotograficznym Sercem i Migawką czyli Gmina Dębno w kadrze

13.09.2021
Rozdanie nagród w konkursie fotograficznym Sercem i Migawką czyli Gmina Dębno w kadrze

13 września w sali narad Urzędu Gminy w Dębnie Wojt Gminy Dębmo Wiesław Kozłowski dokonał uroczystego wręczenia nagród w konkursie fotograficznym pn. ,,Sercem i Migawką czyli Gmina Dębno w kadrze”. W terminie od 28 maja do 30 lipca 2021 r. można było składać prace konkursowe przedstawiające gminę w obiektywie. W kategorii do 18 lat wpłynęło 16 prac, w kategorii dorośli złożonych zostało 11 prac. Spośród autorów nadesłanych zdjęć członkowie Komisji wyłonili zwycięzców i postanowili przyznać nagrody:

Zaproszenie na Festiwal Polki „POLKA-FEST” Zakliczyn 2021

13.09.2021
Zaproszenie na Festiwal Polki „POLKA-FEST” Zakliczyn 2021

Zakliczyńskie Centrum Kultury i Gmina Zakliczyn zapraszają do udziału w Festiwalu Polki „POLKA-FEST” Zakliczyn 2021 skierowanego do par tanecznych, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”. Festiwal odbędzie się w dniach 18-19 września 2021 roku, o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń szczegóły znajdują się w regulaminie.

 

Rekrutacja do projektu „Bezpieczny e-Senior”

13.09.2021
Rekrutacja do projektu „Bezpieczny e-Senior”

Projekt „Bezpieczny e-Senior” jest realizowany przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 Edycja 2021. Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Drukuj drukuj

Ogłoszenia

Strona główna » Ogłoszenia

Ogłoszenia o drugich przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Dębno.

21.09.2021
Ogłoszenia o drugich przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Dębno.

Wójt Gminy Dębno podaje do publicznej wiadomości ogłoszenia o przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Dębno.

Z POWER-em w samozatrudnienie

21.09.2021
Z POWER-em w samozatrudnienie

Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego w partnerstwie z Podkarpacką Agencją Konsultingowo Doradczą Sp. z o.o. rozpoczyna od 01.01.2021 r. realizację projektu: „Z POWER-em w samozatrudnienie”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby wieku 18-29 lat, zamieszkujące lub uczące się na obszarze subregionu tarnowskiego (powiaty: tarnowski, brzeski, dąbrowski, miasto Tarnów), bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 roku z powodu pandemii COVID-19.

 

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Brzesku

21.09.2021
Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Brzesku

Informujemy o zbliżającym się końcu  okresu przejściowego (30.09), w którym równolegle działają dwa systemy poboru opłaty elektronicznej viaTOLL i e-TOLL. 

Od 1 października jedynym obowiązującym systemem będzie e-TOLL. 

W ostatnim czasie Ministerstwo Finansów udostępniło użytkownikom łatwiejszy sposób rejestracji w e-TOLL, a także możliwość skorzystania ze zniżki 25% na opłaty do końca września.

Dobry Start 300 dla ucznia - ważna informacja

10.09.2021
Dobry Start 300 dla ucznia - ważna informacja

Od 1 lipca 2021 r. wniosek o świadczenie Dobry Start 300+ dla ucznia można złożyć tylko elektronicznie. Wniosek można złożyć poprzez: Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS www.zus.pl, przez bankowość elektroniczną lub na portalu empatia.mpips.gov.pl.

Mieszkańców, którzy nie posiadają profilu na PUE, zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu z ekspertem ZUS, który pomoże Państwu założyć taki profil.

Termin spotkania: 16 września 2021 r., tj. czwartek w godzinach od 9:00 do 13:00 w Urzędzie Gminy Dębno.

Zaproszenie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno

3.09.2021
Zaproszenie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno

Zapraszamy serdecznie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno. Będzie to rodzinny festyn w najbliższą w sobotę i niedzielę odbywający się przy Hali Widowiskowo - Sportowej w Dębnie. Na przybyłych gości będzie czekać moc atrakcji. I tak, podczas dwóch dni wydarzenia, na nowej plenerowej scenie Dębińskiego Centrum Kultury odbędą się liczne występy i koncerty.

Sobota to przede wszystkim występ duetu Sylwii Pasek (wokal) i Łukasza Wełny (gitara) w dobrze znanych rockowych i popowych balladach. Później będzie zapewne coś dal młodszej publiczności. Od 20:00 na scenie usłyszymy muzykę klubową, radiową, disco, którą zaserwuje w dyskotekowym nurcie DJ Rafmix (Rafał Witkowski) znany polski DJ i prezenter radiowy RMF MAXX). Plenerowa dyskoteka będzie trwała do 23:00.

Zaproszenie do składania ofert na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

31.08.2021
Zaproszenie do składania ofert na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Wójt Gminy Dębno, zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do składania ofert na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Zlecenie realizacji zadań publicznych będzie mieć formę wspierania działań wraz z udzieleniem na nie dotacji. Na zadania wybrane w ramach konkursu, przeznaczono 44.707,00 zł

Ewaluacja zewnętrzna małopolskich lokalnych strategii rozwoju

30.08.2021
Ewaluacja zewnętrzna małopolskich lokalnych strategii rozwoju

Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” bierze udział w projekcie pn. „Ewaluacja zewnętrzna małopolskich lokalnych strategii rozwoju”. Działanie to ma na celu pozyskanie informacji na temat naszej Lokalnej Grupy Działania oraz wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju w perspektywie finansowej 2014-2020.

W związku z tym zwracamy się do Państwa – mieszkańców obszaru działania Stowarzyszenia „Kwartet na Przedgórzu”– z prośbą o wypełnienie ankiety. Wypełnienie formularza zajmuje do 10 min. Ankieta jest w pełni anonimowa i posłuży do wyciągnięcia wniosków oraz wprowadzenia usprawnień w naszej działalności.

Informacje dotyczące stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022

30.08.2021
Informacje dotyczące stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022

Wydział Edukacji i Finansów Oświaty informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o pomoc materialną o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022 dla uczniów zamieszkałych na obszarze Gminy Dębno. Świadczenia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży uczącej się, stanowią formę pomocy materialnej dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej.

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Dębno – przeznaczonych do wynajmu

12.08.2021
Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Dębno – przeznaczonych do wynajmu

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Dębno – przeznaczonych do wynajmu

Wójt Gminy Dębno podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do wynajmu.

Wyniki konkursu fotograficznego pn. ,,Sercem i migawką czyli gmina Dębno w kadrze"

8.08.2021
Wyniki konkursu fotograficznego pn. ,,Sercem i migawką czyli gmina Dębno w kadrze"

W terminie od 28 maja do 30 lipca 2021 r. trwał konkurs fotograficzny pn. ,,Sercem i migawką czyli gmina Dębno w kadrze" organizowany w dwóch kategoriach: do 18 lat oraz dorośli. W pierwszej kategorii wpłynęło 16 prac, w drugiej kategorii złożonych zostało 11 prac. Spośród autorów nadesłanych zdjęć członkowie Komisji wyłonili zwycięzców i postanowili przyznać nagrody.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 105

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12