Znani ludzie na cmentarzu PAMIĘTAJMY O KWEŚCIE
30 paź 2012

Ponad 20 osób weźmie udział w kweście na cmentarzu parafialnym w Dębnie, która w tym roku odbywać się będzie wyłącznie 1 listopada. - Mamy nadzieję, że reakcja odwiedzających cmentarz będzie równie przychylna co w latach ubiegłych - komentuje Marian Kurek, inicjator kwesty.
Podobnie jak w roku ubiegłym zbiórka zostanie przeznaczona na renowację zabytkowego nagrobka śp. Franciszka Gale.Koszty z tym związane wynoszą około 32 tys. zł i - jak dotąd - nie udało się zgromadzić jeszcze pełnej kwoty. Tegoroczna kwesta ma w tym pomóc.  Udział w niej zadeklarowało już ponad 20 osób, wśród których nie brakuje osób publicznych. Obok Mariana Kurka, inicjatora kwesty i Sekretarza Gminy Dębno, datki zbierać będzie także Andrzej Potępa, starosta brzeski, Marian Migdał, sołtys Dębna, Tadeusz Hebda, sołtys Jastwi i radny Rady Gminy w Dębnie, radni Dominik Kołodziej, Józef Ciuruś i Grzegorz Gurgul, Marzena Góra, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Krystyna Gurgul, kustosz muzeum Zamek w Dębnie, Włodzimierz Gurgul, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury, Bogusława Faron, dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej, Małgorzata Wiśniowska-Robak, dyrektor Zespołu Szkół w Sufczynie.
Zbiórka rozpocznie się już o g. 7.30 i potrwa do ok. 17.00-18.00. Kwestujący dyżurować będą po 2 godziny. Całkowity dochód ze zbiórki zostanie przeznac zony na pokrycie częsci kosztów renowacji pomnika nagrobnego pochodzącego z 1867 roku.