Znamy wyniki kwesty ZDJĘCIA
02 lis 2012
Znamy wyniki kwesty ZDJĘCIA

Ponad 5 tys. zł zebrano podczas tegorocznej kwesty na cmentarzu w Dębnie. W opinii organizatorów to bardzo dobry wynik. - W tym roku zbieraliśmy tylko  przez jeden dzień, przed rokiem uzyskaliśmy półtora tysiąca więcej, ale podczas trzydniowej zbiórki - komentuje Marian Kurek, organizator kwesty.
Zbiórka przeznaczona  była w tym roku na renowację nagrobka śp. Franciszka Gale pochodzącego z drugiej połowy XIX wieku. Kwestujący datki zbierali już od 7.30 spotykając się przez cały dzień z przychylną reakcję odwiedzających groby. W efekcie puszki wypełniały się szybciej niż kiedykolwiek dotąd i założyć można, że gdyby kwesta trwała dwa dni to ponownie padłby rekord.
Na propozycję organizatorów odpowiedziało ponad 20 osób, które przez cały dzień pełniły dyżur na cmentarzu zbierając datki do puszek. Wśród kwestujących, jak już informowaliśmy, było wiele osób znanych i popularnych w gminie, pełniących publiczne funkcje. Na udział w kweście zdecydowali się m.in. Marian Kurek, Sekretarz Gminy, Andrzej Potępa, starosta brzeski, Marian Migdał, sołtys Dębna, Tadeusz Hebda, sołtys Jastwi i radny Rady Gminy w Dębnie, radni Dominik Kołodziej, Józef Ciuruś i Grzegorz Gurgul, Marzena Góra, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Krystyna Gurgul, kustosz muzeum Zamek w Dębnie, Włodzimierz Gurgul, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury, Bogusława Faron, dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej, Małgorzata Wiśniowska-Robak, dyrektor Zespołu Szkół w Sufczynie.

Relację filmową z kwesty można zobaczyć tutaj.

Znamy wyniki kwesty ZDJĘCIA Znamy wyniki kwesty ZDJĘCIA Znamy wyniki kwesty ZDJĘCIA Znamy wyniki kwesty ZDJĘCIA