Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Zimowe Spotkanie przy miodzie już za nami!
29 lis 2023
Zimowe Spotkanie przy miodzie już za nami!

Zimowe Spotkania przy Miodzie odbywające się w dębińskim zamku - to ostatnie w tym roku wydarzenie z cyklu kwartalnego, na które przybyła licznie zgromadzona publiczność. Część oficjalna, w której wszystkich gości, przywitali - dyrektor Muzeum Okręgowe w Tarnowie Kazimierz Kurczab i kustosz Muzeum Zamek w Dębnie Jolanta Januś-Koczwara, rozpoczęła się od podziękowań. Otrzymał je na wstępie Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, za wspieranie działań kulturalnych i promujących dziedzictwo materialne dębińskiego zamku.

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie - instytucji kultury Województwa Małopolskiego, podkreślił dobrą współpracę z włodarzem gminy i podziękował za bardzo duże wsparcie, zarówno tegorocznych wydarzeń (koncerty, plenery, wystawy, noc muzeów, nowy turniej rycerski, spektakle teatralne, przedsięwzięcia historyczne i patriotyczne) jak i lat poprzednich.

W swoim przemówieniu Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, podkreślił rolę jaką dębiński zamek odgrywa w naszym regionie. Zamek jest miejscem szczególnym dla każdego mieszkańca naszej gminy. To symbol polskiej architektury z czasów późnego gotyku, która budzi wyobraźnię i jest miejscem odkrywania historii i dziedzictwa kulturowego.

Słowa uznania skierowane były również dla Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego za udzielone w tym roku wsparcie, a także dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury Łukasza Przybyło za organizację wydarzeń oraz radnej Województwa Małopolskiego Anny Mikosz za skuteczne wspieranie inicjatyw kulturalnych Muzeum Zamku w Dębnie.

Po części oficjalnej, nastąpiła część artystyczna w której królowała piękna muzyka z najsłynniejszych arii z oper i operetek. Podczas koncertu “Usta milczą, dusza śpiewa", licznie zgromadzona publiczność, mogła wysłuchać utworów wykonywanych przez krakowskich artystów: Magdalenę Niedbałę-Solarz, Ewę Menaszek, Mariusza Solarza oraz Mateusza Kurcaba. Artyści wykonali arie znanych kompozytorów: G. Bizeta, E. Kalmana, C. Bixio, W. Gomeza, R. Chapi, E. di Capua, A. Lara. Koncert spotkał się z dużym entuzjazmem ze strony publiczności, która licznie oklaskiwała artystów.

Na zakończenie wieczoru zaproszono do skosztowania "miodowych" smaków. Była to doskonała okazja aby dowiedzieć się różnych ciekawostek związanych z miodem, jego właściwościami smakowymi, zdrowotnymi, wręcz leczniczymi, a także nabyć różne miodowe produkty.

Partner główny wydarzenia: Małopolska

how_to_vote
Wybory Samorządowe 2024
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
departure_board
transport publiczny
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie