Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Zemsta zawitała do Zamku w Dębnie
31 paź 2023
Zemsta zawitała do Zamku w Dębnie

28 października na dziedzińcu dębińskiego zamku, została wystawiona "Zemsta" Aleksandra Fredry. Ten rewelacyjny spektakl był okazją do spotkań dla miłośników twórczości jednego z najwybitniejszych polskich komediopisarzy. Na wydarzenie przybyli mieszkańcy z terenu Gminy Dębno i sąsiednich okolic.

Niepowtarzalna scenografia oraz znakomita gra aktorska Krakowskiego Teatru Komedia, niejednokrotnie doprowadzały zgromadzoną publiczność do spontanicznego wybuchu radości, którego zwieńczenie objawiało się w postaci gromkich braw. Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, w efekcie czego organizatorzy postanowili wystawić sztukę dwukrotnie, aby wszyscy zainteresowani mogli cieszyć się widowiskiem.

Dzięki przychylności Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego oraz Dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie Kazimierza Kurczaba "Zemstę" można było zobaczyć w przepięknej zamkowej scenerii. Realizacja projektu była możliwa dzięki Zakliczyńskiemu Centrum Kultury dofinansowanemu z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt "Biesiada Fredrowska w Dębnie" realizowany jest w ramach Roku Aleksandra hr. Fredry - bo rok 2023 jest rokiem tego znakomitego polskiego twórcy.

Dziękujemy aktorom Krakowskiego Teatru Komedia za wspaniały występ, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przyznane środki finansowe na realizację przedsięwzięcia oraz Zakliczyńskiemu Centrum Kultury za realizowanie projektów na terenie naszej gminy.

Dziękujemy gościom i licznie zgromadzonym mieszkańcom.

how_to_vote
Wybory do Parlamentu Europejskiego 9.06.2024 r.
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
edit_calendar
kalendarz wydarzeń
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie
departure_board
transport publiczny