Zapraszamy najmłodszych na nowe place zabaw
24 sie 2023
Zapraszamy najmłodszych na nowe place zabaw

W ostatnim czasie w gminie Dębno oddano do użytku trzy place zabaw w miejscowościach: Dębno, Jastew oraz Porąbka Uszewska.

W ramach prac zostały ustawione liczne urządzenia m.in. trampoliny, linarium, huśtawki, mini parki linowe, zestawy sportowo - sprawnościowe oraz wieże. Zamontowane zostały również ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne oraz edu-info z kodami QR.

Nowe place zabaw w gminie z pewnością dostarcza dzieciom rozrywki, niezapomnianych wrażeń, a także uśmiechu. Zabawa w takich miejscach sprzyja rozwojowi psychofizycznemu. Dzieci już dziś mogą bawić się na nowoczesnych, a co najważniejsze na bezpiecznych urządzeniach. Wszystkie place zabaw są ogólnodostępne dla mieszkańców, zarówno w dni powszednie jak i w weekendy - mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Wartość ogółem całej inwestycji to ponad 550 000 złotych, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Regionalnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wynosi prawie 240 000 złotych.

Logotyp