XIV Integracyjny Plener Malarski zakończony
09 czer 2023
XIV Integracyjny Plener Malarski zakończony

7 czerwca na Zamku w Dębnie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej XIV Integracyjnego Pleneru Malarskiego: "Plener - Dębno 2023", na który przybyli uczestnicy pleneru wraz z opiekunami i dyrektorami szkół.

W tym roku plener miał wyjątkowy charakter, ponieważ odbywał się w setną rocznicę pierwszego pleneru malarskiego, który przed laty był zorganizowany dla studentów krakowskiej ASP. Tradycja spotkań malarskich jest kontynuowana do dzisiaj.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który dla wszystkich uczestników ufundował nagrody rzeczowe. Nagrodę specjalną ufundował także Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Kazimierz Kurczab.

Plener malarski cieszył się w tym roku wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Komisja Jury zapoznała się aż z 74 pracami, spośród których wyłoniono 35 laureatów.

Prace wykonane w różnych technikach zostały ocenione w czterech kategoriach:

• Szkoły Podstawowe klasy I - IV
  • Szkoły Podstawowe klasy V - VIII
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej
  • Kluby Seniora

W plenerze uczestniczyła młodzież z dziewięciu szkół podstawowych działających na terenie Gminy Dębno, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku, Tarnowie i Woli Rzędzińskiej, jak również Seniorzy z Klubów Seniora w Dębnie, Sufczynie i Twórczego Klubu Seniora w Tarnowie działającego przy parafii św. Maksymiliana Kolbego.

-Gratuluję wszystkim osobom, które wzięły udział w plenerze, a w szczególności laureatom. Życzę wam abyście nieustannie rozwijali swoją pasję do sztuk pięknych. Zapraszam również wszystkich mieszkańców do zapoznania się z pracami wystawy ,,Plener-Dębno 2023’’, którą do końca miesiąca można oglądać na Zamku w Dębnie. Serdecznie Dziękuję Kustosz Zamku w Dębnie Jolancie Januś-Koczwarze, Dyrektorowi Muzeum Okręgowego w Tarnowie Kazimierzowi Kurczabowi, Dyrektorowi Dębińskiego Centrum Kultury Łukaszowi Przybyle za włożony wkład w organizację oraz koordynowanie tegorocznego pleneru- mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.