Wyłudzała kredyty udając swoją siostrę NOWE
28 mar 2014

Ponad 19 tys. złotych wyłudziła 24-letnia mieszkanka Gminy Dębno, która podszywając się pod swoją siostrę zaciągnęła kilkanaście kredytów. Grozi jej do 8 lat więzienia.
Sprawa wyszła na jaw, gdy pokrzywdzona zaczęła otrzymywać  wezwania do spłaty zadłużenia. Powiadomieni o tym brzescy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej szybko ustalili, że za oszustwami stoi siostra pokrzywdzonej. Jak się okazało 24-latka za pośrednictwem portali internetowych, a także w bankach zaciągnęła kilkanaście kredytów, których nie spłacała. Niezbędne przy ubieganiu się o kredyt dokumenty spreparowała. Podając się za swoją siostrę podrobiła wyciąg z rachunku bankowego, z którego wynikało, że otrzymuje stałe wynagrodzenie. Równocześnie przedstawiła oświadczenie o rzekomym zatrudnieniu, poświadczając tym samym nieprawdę. Podpisując dokumenty posługiwała się  dowodem osobistym siostry i podrabiała jej podpis.
Policjanci po zabezpieczeniu dokumentacji dotyczącej zawartych umów oraz przesłuchaniu świadków w tej sprawie postawili kobiecie 16 zarzutów związanych z oszustwami kredytowymi. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.