27 sie 2013
Wygrywamy w kulinarnym plebiscycie

W głównych rolach w plebiscycie Gazety Krakowskiej na Najlepsze Koła Gospodyń i Gospodynie Regionu Tarnowskiego 2013 wystąpiły reprezentantki Gminy Dębno. KGW „Włościanki” z Łoniowej zostało jego zwycięzcą, a KGW Warkocz Tarłówny z Dębna zajęło trzecie miejsce.

Bardzo dobrze wypadły także „nasze” panie w rywalizacji indywidualnej. Wygrała Zofia Sambor z KGW „Włościanki”, a Maria Koczwara z KGW „Warkocz Tarłówny” z Dębna była trzecia. Plebiscyt okazał się bardziej zacięty niż można było przypuszczać. Zwycięstwo koła z Łoniowej to efekt przyspieszenia w ostatnich godzinach plebiscytu. Na finiszu „Włościanki” wyprzedziły KGW Wola Rzędzińska gromadząc o 46 głosów więcej.  Zwyciężczyni indywidualnej kategorii Zofia Sambor wyprzedziła Wandę Łachut z Woli Rzędzińskiej o ledwie 16 głosów. W konkursie oddano w sumie prawie 6 tysięcy głosów. - Nasze koło jest dość nietypowe, bo należy do niego także trzech panów. Są naszymi kierowcami oraz pomagają przy dźwiganiu sprzętu – powiedziała w wypowiedzi dla „GK” Zofia Sambor. Kierowane przez nią koło w Gminie Dębno jest bardzo dobrze znane. Regularnie bierze udział w Biesiadzie Agroturystycznej w Porąbce Uszewskiej, urządza okolicznościowe spotkania i rywalizuje w kulinarnych konkursach.
Równie aktywne jest KGD Warkocz Tarłówny w Dębnie, któremu przewodzi Maria Koczwara. Kulinarne specjały przygotowane przez to koło można smakować często podczas imprez organizowanych w zamku w Dębnie, a w szczególności podczas Turnieju Rycerskiego „O złoty warkocz Tarłówny”. W dotychczasowej działalności koło wielokrotnie zdobywało nagrody w konkursach kulinarnych.