Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Wybory podsumowane
22 kwi 2011

Nieco ponad 10 procent wyniosła przeciętna frekwencja w wyborach sołtysów i rad sołeckich w naszej gminie. W czterech spośród trzynastu sołectw doszło do zmian sołtysów.

Nowe osoby sprawować będą  funkcję sołtysów w tej kadencji w Dołach (Teresa Kutek), w Perle (Renata Kusion), Woli Dębińskiej (Krzysztof Gala) i Dębnie (Marian Migdał). W pierwszych trzech wymienionych sołectwach osoby pełniące funkcję sołtysów do tej pory nie ubiegały się o stanowisko, a mieszkańcy mogli tam głosować tylko na jednego kandydata. W Dębnie dotychczasowy sołtys Bogusław Stężowski otrzymał 54 głosy i przegrał rywalizację z Marianem Migdałem (68 głosów), który był sołtysem Dębna wcześniej.

Największą frekwencję wyborczą odnotowano w Jaworsku (15,25 %), gdzie spośród 564 uprawnionych do wyborów poszło 86 osób. Bardzo podobna frekwencja była także w Dołach (15,24), gdzie na 492 osoby uprawnione z prawa wyborczego skorzystało 75 osób. Najmniejszym zainteresowaniem wybory cieszyły się w Woli Dębińskiej, gdzie na 1239 uprawnionych do wyborów poszło zaledwie 52, co dało frekwencję przekraczającą tylko 4 procent. W sumie we wszystkich sołectwach do głosowania uprawnionych było 11230 osób, podczas gdy na zebraniach sołeckich pojawiło się tylko 1139 z nich.

how_to_vote
Wybory do Parlamentu Europejskiego 9.06.2024 r.
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
edit_calendar
kalendarz wydarzeń
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie
departure_board
transport publiczny