Wybory podsumowane
22 kwi 2011

Nieco ponad 10 procent wyniosła przeciętna frekwencja w wyborach sołtysów i rad sołeckich w naszej gminie. W czterech spośród trzynastu sołectw doszło do zmian sołtysów.

Nowe osoby sprawować będą  funkcję sołtysów w tej kadencji w Dołach (Teresa Kutek), w Perle (Renata Kusion), Woli Dębińskiej (Krzysztof Gala) i Dębnie (Marian Migdał). W pierwszych trzech wymienionych sołectwach osoby pełniące funkcję sołtysów do tej pory nie ubiegały się o stanowisko, a mieszkańcy mogli tam głosować tylko na jednego kandydata. W Dębnie dotychczasowy sołtys Bogusław Stężowski otrzymał 54 głosy i przegrał rywalizację z Marianem Migdałem (68 głosów), który był sołtysem Dębna wcześniej.

Największą frekwencję wyborczą odnotowano w Jaworsku (15,25 %), gdzie spośród 564 uprawnionych do wyborów poszło 86 osób. Bardzo podobna frekwencja była także w Dołach (15,24), gdzie na 492 osoby uprawnione z prawa wyborczego skorzystało 75 osób. Najmniejszym zainteresowaniem wybory cieszyły się w Woli Dębińskiej, gdzie na 1239 uprawnionych do wyborów poszło zaledwie 52, co dało frekwencję przekraczającą tylko 4 procent. W sumie we wszystkich sołectwach do głosowania uprawnionych było 11230 osób, podczas gdy na zebraniach sołeckich pojawiło się tylko 1139 z nich.