Wspólna wigilia trzech szkół
20 gru 2012
Wspólna wigilia trzech szkół

Pierwsze spotkanie opłatkowe w Gminie Dębno już za nami. Wspólnie świętowali uczniowie i nauczyciele  Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w  Łysej Górze oraz ich sąsiedzi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Nie zabrakło też gości specjalnych, wśród których byli między innymi przedstawiciele Wojska Polskiego i władz samorządowych.
Inicjatywa ks. płk dr Marka Wesołowskiego, dyrektora  Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów przyjęta została bardzo dobrze. - Myślę, że to dobry pomysł, bo pomaga się poznać lepiej ludziom często żyjącym na co dzień obok siebie, ale nie mającym czasu na dłuższą rozmowę. Tego rodzaju wydarzenia to umożliwiają – podkreślali zgodnie licealiści i gimnazjaliści. Wszystkim życzenia radosnych świąt i spełnienia edukacyjnych marzeń składali Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno i Andrzej Potępa, starosta brzeski.
Organizatorzy zadbali, żeby spotkanie miało prawdziwie wigilijny charakter. Była wspólna modlitwa, wigilijne potrawy na stole, łamanie się opłatkiem i  życzenia, które składali sobie nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice i zaproszeni goście. Na zaimprowizowanej scenie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących gimnazjaliści wystawili jasełka. Tradycyjny barszcz z uszkami smakował tym lepiej, że siedzącym przy stole przygrywała góralska kapela.
Zobacz galerię zdjęć nr 1 i nr 2 oraz relację filmową