Wokalna rywalizacja ZDJĘCIA I FILM
14 sty 2013
Wokalna rywalizacja ZDJĘCIA I FILM

Trzydziestu siedmiu uczestników wzięło udział w 13. edycji Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, który tradycyjnie odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze. Zmagający się w kilku kategoriach wokaliści potwierdzili dobrą opinię o konkursie.

W rywalizacji na wokalne i interpretacyjne umiejętności wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wcześniej wygrali szkolne eliminacje. W trakcie występów na scenie uczestnicy rywalizacji nie zdradzali oznak tremy. Jak tłumaczyli pomogło doświadczenie i umiejętność opanowania emocji.
O ostatecznych wynikach decydowało dwuosobowe jury (Teresa Szydłowska – muzyk, Jerzy Pleśniarski – muzyk), które oceniało wokalistów przyznając nagrody w czterech kategoriach wiekowych. W swoich kategoriach pierwsze miejsce zajęli: Zofia Gurgul – ZSP w Dębnie „Kolęda o zwierzętach” (przedszkola i klasy „0”), Kinga Gurgul – ZSP w Dębnie „Małe aniołki” (klasy I-III), Filip Jewuła – ZS w Porąbce Uszewskiej „Zaśpiewajmy kolędę” (klasy IV-VI) i Natalia Koloch – ZS w Porąbce Uszewskiej „Szara kolęda” (gimnazja).  Pełne wyniki oraz relacja z konkursu w najnowszym numerze „Życia Gminy Dębno”, które jeszcze w tym tygodniu będzie w sprzedaży.
Najlepsi uczestnicy rywalizacji zasłużyli nie tylko na dyplomy i nagrody, ale także na prawo występu podczas dwóch koncertów finałowych zaplanowanych na 27 stycznia o godz. 17:30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze oraz na  2 lutego o godz. 17:30 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi.
Zobacz galerie zdjęć nr 1 i nr 2 oraz relację filmową z konkursu.