Wójt przyznaje się do błędu OŚWIADCZENIE
03 mar 2013
Wójt przyznaje się do błędu OŚWIADCZENIE

W związku z zainteresowaniem opinii publicznej, jakie wzbudziło złożenie przeze mnie doniesienia do prokuratury o kradzieży prądu w Urzędzie Gminy Dębno, oświadczam, że popełniłem błąd. Patrząc z dystansu na to wydarzenie nie mam wątpliwości, że podyktowane emocjami zawiadomienie prokuratury w tej sprawie  było niepotrzebne. Radykalny legalizm w konfrontacji z symboliczną wartością pobranego prądu okazał się pozbawiony sensu prowadząc jedynie do groteskowości całej sytuacji, co zapewne słusznie podkreślano w mediach. Przykro mi, że wskutek mojej nieprzemyślanej decyzji pracownicy Urzędu Gminy, a także mieszkańcy Gminy Dębno byli czasem adresatami żartów i uwag, na które nie zasługują. Zgodnie z zasadą, że człowiek uczy się na błędach z tej sprawy wyciągam taki oto wniosek, by decyzji pochopnie więcej nie podejmować. Równocześnie chciałem też swój błąd naprawić wycofując doniesienie złożone w prokuraturze, ale to okazało się niemożliwe ze względów formalno-prawnych, gdyż wszczęte postępowanie prokuratura musi dokończyć. Nieoficjalnie dowiedziałem się jedynie, że zgodnie z przewidywaniami sprawa będzie umorzona.
Przepraszając mieszkańców, że swoją nieprzemyślaną decyzją przysporzyłem nie tylko sobie, ale i całej gminie niechlubnej sławy mam nadzieję, że jakiś pożytek z niej będzie. Może da ona początek dyskusji, której owocem będzie eliminowanie z systemu prawnego wątpliwych przepisów.

Grzegorz Brach, Wójt Gminy Brach