Wkrótce remont drogi Doły ? Łysa Góra
12 kwi 2013
Wkrótce remont drogi Doły ? Łysa Góra

Niepełna 430 tys. zł kosztować będzie modernizacja  drogi Doły – Łysa Góra – taki jest efekt przetarg na wykonanie tej inwestycji. Remont powinien zakończyć się do końca maja.

Ogłoszony przez gminę przetarg na wykonanie modernizacji odcinka drogi o długości 1400 metrów cieszył się sporym zainteresowaniem. Swoje oferty złożyło dziewięć firm z Polski Południowej m.in. z Jasła, Limanowej, Bochni i Tarnowa. Najdroższa z nich opiewała na 661 tys. zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Tarnowa. Zaproponowana przez nią cena była o około 30 tys. zł niższa od kwoty, która na realizację inwestycji przeznaczyła gmina. Obok modernizacji nawierzchnia w ramach tego samego zlecenia wykonane zostaną także cztery lampy oświetlenia ulicznego.
Inwestycji będzie wykonywane w ramach Narodowego Programu Odbudowy Dróg Lokalnych zwanego popularnie „schetynówką”. Oznacza to, że koszty inwestycje w połowie pokryje gmina z własnego budżetu, a resztę sfinansuje budżet państwa.