Wiesław Kozłowski wygrywa w I turze!
08 kwi 2024
Wiesław Kozłowski wygrywa w I turze!

7 kwietnia w całej Polsce odbywały się wybory samorządowe. Był to ważny czas dla demokracji, ponieważ to obywatele mieli możliwość wyboru swoich przedstawicieli na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Tego dnia wybrano radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego, Powiatu, Gminny oraz zdecydowano, kto przez najbliższe 5 lat będzie wójtem gminy Dębno.

W wyborach samorządowych o stanowisko wójta gminy Dębno ubiegało się trzech kandydatów - dotychczasowy wójt Wiesław Kozłowski, Józefa Kęsek oraz Grzegorz Przybyło. Zdecydowana większość mieszkańców wybrała, że ich reprezentantem będzie sprawujący już to stanowisko Wiesław Kozłowski, który uzyskał wynik 62,36%, Józefa Kęsek otrzymała 27,13%, natomiast Grzegorz Przybyło zdobył 10,51%.

Dziękuję za udział w tym demokratycznym przedsięwzięciu oraz za zaufanie, jakim zostałem przez Państwa obdarzony. Będę pracować nieustannie, aby dalej służyć wszystkim mieszkańcom, najlepiej jak potrafię. Razem będziemy kontynuować rozwój naszej gminy i dążyć do lepszej przyszłości dla nas wszystkich - mówi wójt Wiesław Kozłowski.

Frekwencja w gminie Dębno wyniosła 53,48%