W Sufczynie będzie cieplej
30 lip 2012
W Sufczynie będzie cieplej

Z miesięcznym wyprzedzeniem zakończyły się prace przy wymianie kotłowni w budyku Zespołu Szkół w Sufczynie. Pierwotnie planowano, że sfinalizowane zostaną one 18 sierpnia.

Przypomnijmy, że najkorzstniejszą ofertę na ogłoszony w tej sprawie przetarg złożyła firma z Bochni, która zaproponowała za wykonanie wszystkich prac niespełna 110 tys. zł. Zadanie polegało na wymianie kotlowni centralnego ogrzewania na kotłownię kondensacyjną, która pozwala wydajniej ogrzewać budynek przy mniejszym zużyciu energii. W przyszłości pozwoli to zmniejszyć koszty utrzymania szkoły.

Przypomnijmy, że na realizację przedsięwzięcia gmina uzyskała dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach poprawy jakości powietrza i zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii.