W Dębnie biegniemy po flagę
28 kwi 2014
W Dębnie biegniemy po flagę

I Dębiński Bieg po Flagę zaplanowano na 1 maja czyli w przeddzień ustanowionego 10 lat temu Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Rywalizujący w nim uczestnicy otrzymają nie tylko flagi narodowe, ale także puchary ufundowane przez Grzegorza Bracha, Wójta Gminy Dębno.

Organizatorzy biegu - Stowarzyszenie CARPEdiem oraz Zespół Szkół w Woli Dębińskiej - na jednym ogniu chcą upiec dwie pieczenie. Z jednej strony zamierzają wśród mieszkańców Gminy Dębno popularyzować bieganie oraz nordic walking jako formę aktywnego spędzania czasu, z drugiej chcą zwrócić uwagę na stosunkowo młode święto, wskazując na rolę i znaczenie symboli narodowych.
Jakkolwiek najważniejszy jest sam udział w biegu, to jednak organizatorzy  nie unikają też elementu rywalizacji. Klasyfikacja będzie prowadzona w dwóch kategoriach wiekowych, a do najlepszych trafią puchary. – To bardzo ciekawa inicjatywa. Mam nadzieję, że na stałe trafi do kalendarza imprez gminnych – chwali wójt Grzegorz Brach, który będzie wręczać puchary.  Osobno rywalizować będą biegacze i amatorzy nordic walking. Dodatkowym elementem będzie bieg na dystansie 100 metrów dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Głównym symbolem biegu będzie flaga narodowa. Organizatorzy planują rozdać uczestnikom biegu 100 biało – czerwonych flag, aby w ten sposób zachęcić wszystkich do manifestowania naszej tożsamości narodowej.

Program imprezy:
1. 9:00 – 10:00 – weryfikacja, zapisy zawodników i odbiór numerów startowych
2. 10:00 – rozpoczęcie imprezy
3. 10:15 – start nordic walking (ok. 4,5 km)
4. 10:30 – start biegu (ok. 2,5 km)
5. 10:45 – konkurencje dla przedszkolaków w tym bieg na 100 metrów
6. 12:00 – ogłoszenie zwycięzców, wręczenie flag wszystkim uczestnikom biegu
7. 12:30 – podsumowanie i zakończenie I Dębińskiego Biegu po Flagę

Regulamin, zapisy, lista uczestników na stronie www.szkolawola.pl

.