Uwaga, wyłączenie telewizyjnego sygnału JUŻ 22 KWIETNIA
11 kwi 2013

Już 22 kwietnia 2013 roku mieszkańcy kolejnych kilkudziesięciu gmin Małopolski, wśród których jest także Gmina Dębno, stracą możliwość odbioru sygnału analogowego. Jego miejsce zajmie sygnał telewizji cyfrowej, który umożliwia odbieranie większej liczby kanałów, poprawi jakość przekazywanego obrazu i dźwięku oraz da możliwość odbierania programów w wysokiej rozdzielczości (HD).

Na 22 kwietnia 2013 r. zaplanowano wyłączenie sygnał analogowego i włączenie sygnału cyfrowego z następujących nadajników: Rabka/Luboń Wielki, Szczawnica/g. Przehyba, Tarnów/g. Św. Marcina, Wrocław/Ślęża, Zakopane/Gubałówka, Gorlice/komin EC. Wyłączenie sygnału analogowego dla wszystkich stacji odbędzie się 22.04.2013 o godz. 1 w nocy oraz 23.04.2013 o godz. 1 w nocy.
Ten etap wyłączenia telewizji analogowej dotyczył będzie w mniejszym lub większym stopniu terenu 86 małopolskich gmin – łącznie ok. prawie 925 tys. mieszkańców (liczba mieszkańców miejscowości objętych wyłączeniem). W tej licznie znajda się także mieszkańcy Gminy Dębno.
W ramach IV etapu wyłączeń telewizji analogowej z przyczyn technicznych w niektórych przypadkach może się to wiązać z przerwą w dostępie do programu telewizyjnego.
Szczegółowe informacje w sprawie wyłączenia sygnału analogowego można uzyskać korzystając z bezpłatnej infolinia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji – 800 00 77 88 (pon.-pt., w dniach 23-26 kwietnia w godz. 8.00 – 22.00, 22 kwietnia od godziny 6.00 – 24.00) oraz w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Krakowie – 12 634 00 84 (pon. – pt., godz. 8.00 – 16.00), a w dniach 22, 23, 24. kwietnia 2013 w godz. 8.00 – 20.00.