Talent nie zna granicy wieku
21 maj 2014
Talent nie zna granicy wieku

85-letni Antoni Motak znalazł się wśród nagrodzonych uczestników tegorocznego pleneru malarskiego w zamku w Dębnie. – Talent nie zna granicy wieku, on może objawiać się w każdym czasie – komentował Andrzej Trybulski, opiekun grupy seniorów.

Odbywające się w zamku podsumowanie pleneru zgromadziło jego uczestników, a także przedstawicieli samorządowych władz. Adeptom malarstwa z warsztatów terapii zajęciowej z Tarnowa, Brzeska i Zawady Uszewskiej, a także gimnazjalistom, uczniom Liceum Plastycznego w Tarnowie i seniorom gratulowali Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno i Andrzej Potępa, starosta brzeski. I nie robili tego na wyrost, bo – jak się można było przekonać – w tym roku efekty pleneru były naprawdę interesujące. Uczestniczący w nim po raz pierwszy seniorzy udowodnili, że warto było na nich postawić. Interesujące prace pozostawili także najmłodsi w tym gronie gimnazjaliści. Nie zawiedli uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, licealiści mieli dobrą okazję, by pod okiem mistrzów doskonalić swój warsztat. Wszystkie prace tradycyjnie przeszły na własność muzeum, które – być może – wzorem ubiegłym lat wystawi je na aukcji.

Oficjalne ogłoszenie wyników poprzedził recital fortepianowy Dobrochny Krówki – pianistki z Krakowa należącej do grona wybitnie uzdolnionych pianistów młodego pokolenia. W repertuarze dominował Chopin, ale posłuchać można było m.in. także Rachmaninowa.

Zobacz galerię zdjęć.

III Liwia Gurgul
wyróżnienie: Patrycja Mytnik

wyróżnieni seniorzy:
Zuzanna Hajdo, Izabella Skalska, Antoni Motak, Marian Gondek, Adam Bogacz, Joanna Kaczewska