Szkolne statystyki
02 wrz 2013
Szkolne statystyki

No i pierwszy dzwonek już za nami. Po wakacjach w szkołach i przedszkolach Gminy Dębno naukę rozpoczęło 1683 dzieci.

Najliczniejsza grupę stanowią uczniowie szkół podstawowych. W tym roku szkolnym w dziesięciu szkołach uczyć się będzie 854 uczniów. Najliczniejszą grupę (143 osoby) stanowią uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie. Najmniej liczna jest SP w Niedźwiedzy i Jaworsku, w której kształcić się będzie po 32 uczniów.
W gimnazjach naukę pobierać będzie 368 uczniów. Najwięcej gimnazjalistów będzie w ZS w Woli Dębińskiej (197), a najmniej w ZS w Sufczynie (66).
Z nauki w klasach „0”skorzysta 190 uczniów, a w przedszkolach pierwsze edukacyjne korki stawiać będzie 271 dzieci.
Swoją wiedzą z uczniami dzielić się będzie 192 nauczycieli, wśród których jest 120 nauczycieli dyplomowanych, 45 mianowanych, 19 kontraktowych i 8 stażystów.