Święto mimo deszczu ZDJĘCIA
05 czer 2013

Ponad 300 dzieci świętowało Dzień Dziecka w zamku w Dębnie. Muzealnicy przygotowali dla nichj wiele atrakcji, a motywem przewodnim była prezentacja zawodów, które należą już do przeszłości.
Amatorom festynu w zamkowej scenerii nie przeszkodziła deszczowa pogoda. W Dębnie pojawiły się dzieci nie tylko z najbliższej okolicy, ale także  z wielu miejscowości z powiatu brzeskiego i tarnowskiego.
Do dyspozycji miały m. in. stoiska prezentujące pracę kowala, bednarza, garncarza, tkacza, koronczarki i hafciarki.  Przy każdym z nich mogli spróbować swoich sił wcielając się np. w role tkacza czy garncarza. Do pomocy mieli uczniów z Liceum Plastycznego w Tarnowie.
W zamkowych wnętrzach najmłodsi mogli podpatrywać pracę artysty malarza, a w podziemiach można było obejrzeć zbroje dawnych rycerzy. Była też okazja, by zapoznać się ze sztuką zdobienia mebli i posłuchać gry  na różnych, dawnych instrumentach. Na koniec chętni mogli  stworzyć mini zespół i zagrać swój pierwszy dziecięcy „koncert”.
Na dziedzińcu zamkowym program artystyczny pokazali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie, a Zespół Szkół w Sufczynie zaprezentował nietypowe stoisko, na którym uczono i prezentowano, jak można w prosty sposób wykonać „ekologiczne” kwiaty i dekoracje.