Święto folkloru w Łoniowej
02 czer 2013
Święto folkloru w Łoniowej

Już dzisiaj, 2 czerwca, o g. 13.00 w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej rozpocznie się XXIV Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK. Wśród 11 zespołów, jakie rywalizować będą na scenie, znaleźli się również reprezentanci naszej gminy: „Mali Łysogórzanie” z Łysej Góry. Ich występ zaplanowano o g. 15.30.
KRAKOWIACZEK jest imprezą folklorystyczną o wieloletnich tradycjach. Ma charakter konkursu, którego zwycięzca uzyskuje nominację do udziału w  XXXVII Karpackim Festiwalu Zespołów Regionalnych w Rabce - Zdroju.
Do udziału w tegorocznej edycji przeglądu zgłosiło się 11 dziecięcych zespołów regionalnych w tym: sześć zespołów prezentujących folklor w formie autentycznej, pięć zespołów prezentujących folklor w formie artystycznie opracowanej oraz dwie dziecięce kapele ludowe z 11 gmin regionu krakowskiego tj:  Czchowa, Dębna,  Radłowa,  Rzepiennika Strzyżewskiego,  Sułkowic, Szczurowej, Tarnowa, Wieliczki,  Zakliczyna, Żabna. Łącznie na scenie zobaczymy 240 dzieci.
Prezentacje oceni Komisja Artystyczna w składzie: Aleksandra SZURMIAK – BOGUCKA etnomuzykolog z Krakowa, Wiesław HAZUKA - choreograf z Tarnowa, Jadwiga ADAMCZYK -  muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, Marta SMÓLCZYŃSKIEJ – etnolog z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu i  Benedykt KAFEL – etnografa z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.
Szczegółowy program prezentacji znajduje się w załączniku.

Pliki do pobrania:

Program szczegółowy