Strzelał aż miło
18 lip 2013
Strzelał aż miło

Trzecie miejsce w Tarnowskiej Szkolnej Lidze Strzeleckiej zajął w kategorii karabinka pneumatycznego Piotr Matura mieszkający w Sufczynie. W rywalizacji reprezentował III LO w Tarnowie.
Wprawdzie zawody odbywały się już czas jakiś temu, ale informacja o dobrym występie mieszkańca naszej gminy dotarła do nas dopiero teraz. Na wysokie miejsce Piotr Matura musiał ciężko zapracować. Zawody składają się z 8 rund rozgrywanych na przestrzeni kilku miesięcy, w których uczestniczyć mogą uczniowie tarnowskich szkół. W każdej rundzie zawodnik oddaje 10 strzałów próbnych i 20 ocenianych. W obecnej edycji udział brało około 200 osób, a Piotr Matura reprezentujący III LO w Tarnowie zdobył 1533 pkt strzelając z karabinka pneumatycznego na dystansie 10 m. Na co dzień jest zawodnikiem TKS LOK Tarnów, a największym jego osiągnięciem w tym sezonie jest IV miejsce w Pucharze Małopolski z wynikiem 538 pkt.