English bip

Aktualności ogólne

Strażacy na medal
02 lip 2013

Znakomicie spisali się strażacy z gminy Dębno na VII Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Brzeskiego. Zawody odbyły się 30 czerwca w Czchowie. W sumie w zawodach wystąpiło 30 drużyn, w tym 6 kobiecych oraz 5 dziewczęcych.

W grupie dziewczęcych drużyn pożarniczych bardzo dobre II miejsce zajęła OSP Perła. Również II miejsce, ale w kategorii drużyn pożarniczych chłopców zajęli młodzi druhowie z OSP Wola Dębińska. Startująca w tej samej kategorii drużyna z OSP Perła była nieco niżej, na 6 miejscu.

Znakomicie pokazała się kobieca drużyna pożarnicza z OSP Perła, która – podobnie jak dziewczęta – zajęła w swojej kategorii II miejsce.

Wreszcie w kategorii męskich drużyn pożarniczych bezkonkurencyjna była drużyna z OSP Dębno, wygrywając zawody, zostawiając w pokonanym polu 10 innych zespołów. Drużyna ta została jednocześnie zwycięzcą klasyfikacji generalnej zawodów i otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł.

Zawody są okazją do sprawdzenia możliwości sportowych strażaków oraz do poprawy kondycji fizycznej.