Strategia do konsultacji
25 mar 2014
Strategia do konsultacji

Projekt „U nas, w gminie konsultujemy! Partycypacja obywatelska poprzez konsultacje społeczne” realizuje Gmina Dębno wraz z partnerem Związkiem Centralnym Dzieła Kolpinga w Polsce. Przedsięwzięcia ma zaangażować w proces podejmowania decyzji dotyczących gminy szersza grupę mieszkańców.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W jego ramach planowana jest kampania informacyjno-promocyjna dotycząca roli konsultacji społecznych, a także szkolenia dotyczące organizacji konsultacji społecznych m.in. dla członków organizacji pozarządowych oraz sołtysów. Wezmą w nich udział reprezentanci 16 organizacji oraz 13 sołectw.
Finalnym etapem projektu mają być konsultacje wśród mieszkańców m.in. statutów sołectw oraz Strategii Rozwoju Gminy Dębno na lata 2015-2020, a także przeprowadzenie konsultacji on-line.