Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Stop agresji!
21 kwi 2011
Stop agresji!

Pod hasłem "Stop agresji!" odbywały się w Zespole-Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach zajęcia w ramach tygodnia profilaktycznego. Ich głównym celem było zwrócenie uwagi na problem, z którym coraz częściej zmagają się nauczyciele polskich szkół i uczący się w nich uczniowie.

Szkoła w Maszkienicach już po raz kolejny zdecydowała się na tę formę wychowania uczniów. W ramach zajęć uczniowie klasy V prowadzeni przez Joannę Janik przygotowali inscenizację na podstawie baśni Ch. Perraulta „Wróżki”, którą potem w szkolnej bibliotece oglądały dzieci przedszkolne oraz młodsi uczniowie. Baśń wybrano nieprzypadkowo, bo jej przesłanie nie pozostawiało wątpliwości: złośliwość, lenistwo i brak szacunku dla starszych zawsze zostaną potępione, a na pochwałę zasługuje pracowitość, życzliwość i pomoc niesiona innym. Młodzi aktorzy w obrazowy sposób pokazali, czym grozi agresywne zachowanie

O problemie dyskutowano także podczas godzin wychowawczych i zajęć wychowania do życia w rodzinie. Rozmawiano o przyczynach agresji i jej skutkach, wskazywano na możliwość rozwiązywania konfliktów bez użycia siły. Swoje opinie w tej sprawie uczniowie mogli wyrazić nie tylko werbalnie, ale także za pomocą prac plastycznych.

Podsumowaniem tygodnia był  szkolny sondaż dotyczący agresji, w którym okazało się, że w Maszkienicach w tej sprawie panuje jednomyślność. Wszyscy opowiedzieli się przeciwko przemocy. - Miejmy nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w codziennym życiu szkoły - komentowali nauczyciele. 

how_to_vote
Wybory do Parlamentu Europejskiego 9.06.2024 r.
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
edit_calendar
kalendarz wydarzeń
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie
departure_board
transport publiczny