Srebrna płyta chodnikowa dla gminy Dębno
21 gru 2022
Srebrna płyta chodnikowa dla gminy Dębno

W poniedziałek, 19 grudnia w Sali Konferencyjnej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Samorządowego im. Grzegorza Stecha Bezpieczne drogi w Małopolsce w 2021 roku - budujemy chodniki i ścieżki rowerowe.
Gmina Dębno kolejny raz stanęła na podium konkursu otrzymując tytuł srebrnej płyty chodnikowej w dowód uznania za podnoszenie poziomu bezpieczeństwa, promocję inwestycji przyjaznych środowisku oraz realizacji obiektów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Bezpieczeństwo mieszkańców gminy Dębno jest dla mnie bardzo ważne. W 2021 roku gmina Dębno wybudowała chodniki wzdłuż dróg gminnych i powiatowych. Wykonano także przebudowę przejścia dla pieszych w obszarze oddziaływania wraz z doświetleniem dedykowanym. Wszystkie te zadania były dofinansowane ze środków zewnętrznych, co potwierdza skuteczność działań podejmowanych przez urząd - podkreśla Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.
Konkurs "Bezpieczne drogi w Małopolsce - budujemy chodniki i ścieżki rowerowe" jest organizowany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, a realizowany jest on we współpracy z Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, Małopolskimi Ośrodkami Ruchu Drogowego, Małopolskim Kuratorium Oświaty.
Fot. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Srebrna płyta chodnikowa dla gminy Dębno Srebrna płyta chodnikowa dla gminy Dębno Srebrna płyta chodnikowa dla gminy Dębno