SPOTKAJ SIĘ Z MISTRZEM W SWOJEJ SZKOLE!
22 gru 2023
SPOTKAJ SIĘ Z MISTRZEM W SWOJEJ SZKOLE!

W dniu 20 grudnia 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w programie ,, Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole". Impreza ta odbyła się dzięki:

- Polskiemu Związkowi Tenisa Stołowego,

- Ministerstwu Sportu i Turystyki,

- Urzędowi Gminy Dębno.

Podczas spotkania dzieci poznały podstawowe zasady tenisa stołowego, uczestniczyły w zabawach oraz ćwiczeniach zaprezentowanych przez wolontariuszy z Klubu TG Sokół Brzesko oraz Mateusza Malika - zawodnika I ligi słowackiej w klubie 1. PPC Fortuna Kezmarok.

W spotkaniu wzięło udział 80 dzieci z klas 1-5 wraz ze swoimi wychowawcami. Uczniowie mieli okazję poznać tą tak widowiskową i szeroko znaną dyscyplinę sportu, ale trudną technicznie obserwując grę pokazową w wykonaniu zawodników klubu. W zajęciach sportowo - promocyjnych dzieci miały możliwość wypróbowania swoich sił w odbijaniu piłeczki na drugą stronę stołu. Cennych rad i wskazówek udzielał zawodnik i trener Mateusz Malik, a także przeprowadził wiele konkursów. Po zakończeniu spotkania dzieci otrzymały upominki i nagrody ufundowane przez PZTS. Czas spotkania upłynął bardzo szybko, dzieci zaangażowały się w grę, konkursy i zabawy, wielu uczestników wyraziło chęć trenowania tenisa stołowego.

Trener Mateusz Malik dziękuje za możliwość organizacji spotkania:

- Panu Wiesławowi Kozłowskiemu Wójtowi Gminy Dębno

- Pani Annie Jakubas Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich, Sportu i Promocji

- Pani Bernadecie Lipińskiej Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie

- Zawodnikom klubu TG Sokół Brzesko

Zapraszamy serdecznie na zajęcia sekcji tenisa stołowego w Dębnie w poniedziałki od godz. 15:45-16:45, w środy od godz.17:30 do 18:30!