Spartakiada dla dużych i małych 29 CZERWCA
27 czer 2013

Osiem zespołów zapowiedziało swój udział w tradycyjnej  Gminnej Spartakiadzie Ludowych Klubów Sportowych, którą zaplanowano na sobotę, 29 czerwca na boiskach w sąsiedztwie Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej. Do rywalizacji staną także uczniowie szkół podstawowych w ramach „Turnieju reakreacyjno-sportowego” towarzyszącego spartakiadzie.

Reprezentanci klubów zmagania rozpoczną już o g. 10.00. W walce o Puchar Wójta Gminy Dębno Grzegorz Bracha będzie można zdobyć sporo nagród. Wśród konkurencji, które zostaną rozegrane znalazły się: siatkówka kobiet i mężczyzn, piłka nożna mężczyzn, przeciąganie liny, rzut lotką do tarczy, rzut piłką do kosza. Swój udział zapowiedzieli: Orzeł Dębno, Sokół Maszkienice, Jastrząb Łoniowa, Viktoria Porąbka Uszewska, Start 77 Biadoliny Szlacheckie, Kłos Łysa Góra, Wolania Wola Dębińska i Grom Sufczyn.
„Turniej rekreacyjno-sportowy”  z udział uczniów szkół podstawowych rozpocznie się o g. 14.00. W programie m.in. gry i zabawy ruchowe, konkursy piłkarskie oraz koszykarskie, tory przeszkód, przeciąganie liny. Po sportowej rywalizacji będzie można uzupełnić stracone kalorie przy grillu. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymają medale oraz dyplomy, a wszyscy  uczestnicy drobne upominki.