Śmiertelnie groźna grypa OSTRZEŻENIE
24 sty 2013

Przed bardzo poważnymi konsekwencjami zachorowania na grypę przestrzega mieszkańców Gminy Dębno Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny. Z powodu grypy na terenie powiatu brzeskiego zmarła już jedna osoba, a stan drugiej określono jako szczególnie ciężki. W obu przypadkach potwierdzono obecność groźnego wirusa AH1N1.

Równocześnie wzrasta liczba zachorowań na grypę, co powoduje, że szczególnie ważne jest zachowanie środków ostrożności. W celu zmniejszenia ryzyka zachorowania na grypę i i rozprzestrzenianie się tej choroby zaleca się coroczne szczepienia i zachowania zasad higieny takich jak regularne mycie rąk wodą i mydlę lub środkami dezynfekującymi, pozostanie w domu w razie wystąpienia objawów choroby, unikanie kontaktu z chorymi, zasłanianie nosa i ust podczas kichania, a następnie mycie rąk środkami dezynfekującymi.
Szczegółowe zalecenia sanitarne, których przestrzeganie, pozwala zasadniczo zmniejszyć ryzyko zachorowania, znajdują się w załączonym materiale.

Pliki do pobrania:

Jak chronić się przed grypą?