Śmieci na nowych zasadach!
01 lip 2013
Śmieci na nowych zasadach!

Zgodnie z przepisami od 1 lipca gminy przejmują obowiązek gospodarki odpadami komunalnymi.

Obowiązkiem właściciela nieruchomości zamieszkałej (lub osoby władającej nieruchomością) było złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w której należało podać liczbę osób zamieszkujących daną nieruchomość oraz kwotę miesięcznej opłaty.

Każdy właściciel nieruchomości otrzyma do 20 lipca informację z indywidualnymnumerem konta do dokonywania opłat za utrzymanie porządku i czystości. Opłaty z tego tytułu należy wnosić do 10 dnia następnego miesiąca (z dołu) lub za większą liczbę miesięcy z góry. Zatem pierwsza opłata za lipiec 2013 powinna wpłynąć na konto Urzędu Gminy Dębno najpóźniej do 10 sierpnia 2013 r. Opłatę należy wpłacać bez wezwania, co oznacza, że urząd nie wystawia decyzji ani nie doręcza faktury określającej wysokość zobowiązania.

Odbiorem odpadów zmieszanych i posegregowanych zajmują się dwie firmy: MPGK z Tarnowa i BZK z Brzeska. Obowiązkiem tych firm jest wyposażenie każdej nieruchomości zamieszkałej w pojemniki (worki lub kosze) na odpady zmieszane oraz różnokolorowe worki na segregowane odpady zgodnie z danymi zawartymi w złożonej deklaracji.

MPGK Tarnów - rejon I   Biadoliny Szlacheckie, Perła, Sufczyn, Łysa Góra, Jaworsko.

BZK Brzesko - rejon II   Dębno, Jastew, Doły, Łoniowa, Maszkienice, Niedźwiedza, Porąbka Uszewska, Wola Dębińska

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Dębno koszt odbioru odpadów komunalnych wynosi:

- 6 zł od osoby, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,

- 12 zł od osoby, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych i surowców wtórnych w 2013r.

Biadoliny Szlacheckie:

- zmieszane:  8 lipca, 5 sierpnia, 9 września, 7 października, 4 listopada, 2 grudnia.

- segregowane: 22 lipca, 19 sierpnia, 23 września, 21 października, 18 listopada, 16 grudnia

Dębno, Wola Dębińska, Maszkienice

- zmieszane i segregowane (odbiór w tym samym dniu):  26 lipca, 23 sierpnia, 27 września, 25 października, 22 listopada, 27 grudnia.

Perła, Sufczyn Dolny

-  zmieszane: 17 lipca, 14 sierpnia, 18 września, 16 października, 13 listopada, 11 grudnia

- segregowane: 31 lipca, 28 sierpnia, 27 września, 30 października, 27 listopada, 27 grudnia

Sufczyn 1 (wzdłuż drogi do Łysej Góry i gminnych dróg odchodzących od niej)

- zmieszane: 15 lipca, 12 sierpnia, 16 września, 14 października, 14 listopada, 9 grudnia

- segregowane: 29 lipca, 26 sierpnia, 30 wrzesnia, 28 października, 25 listopada, 23 grudnia

Sufczyn 2 ( Rajsko, Zagórze, Grabno, Do Łoponia)

- zmieszane: 16 lipca, 13 sierpnia, 17 września, 15 października, 12 listopada, 10 grudnia

- segregowane: 30 lipca, 27 sierpnia, 26 września, 29 października, 26 listopada, 24 grudnia

Łysa Góra 2 (Siciny, Pańska Góra, Morgi, Średnie Pole, Wilkówka), Jaworsko

- zmieszane: 10 lipca, 7 sierpnia, 11 września, 9 października, 6 listopada, 4 grudnia

- segregowane: 24 lipca, 21 sierpnia, 25 września, 23 października, 20 listopada, 18 grudnia

Łysa Góra 1 (pozostała część wsi)

- zmieszane: 9 lipca, 6 sierpnia, 10 września, 8 października, 5 listopada, 3 grudnia

- segregowane: 23 lipca, 20 sierpnia, 24 września, 22 października, 19 listopada, 17 grudnia

Jastew, Porąbka Uszewska, Doły, Łoniowa, Niedźwiedza

- zmieszane i segregowane (odbiór w tym samym dniu):  12 lipca, 9 sierpnia, 13 września, 11 października, 8 listopada, 13 grudnia.