Rywalizacja z głowa w gwiazdach ZDJĘCIA
14 mar 2014
Rywalizacja z głowa w gwiazdach ZDJĘCIA

Reprezentacja gimnazjum w Porąbce Uszewskiej wygrała odbywający się po raz pierwszy w Gminie Dębno  międzygimnazjalny Turniej Astronomiczny „Z głową w gwiazdach”. Do rywalizacji przystąpiło 8 dwuosobowych zespołów z gimnazjów w Łysej Górze, z Porąbce Uszewskiej oraz  Woli Dębińskiej.

Zorganizowany przez Zespół Szkół w Woli Dębińskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi turniej odbywał się w Zespole Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej i składał się z dwóch etapów. W pierwszym rozwiązywano test z astronomii z elementami geografii i fizyki, natomiast w etapie drugim, typowo astronomicznym, uczniowie rywalizowali między sobą na czas, szukając odpowiedzi na mapie obrotowej nieba. Pytania wyświetlane były na tablicy interaktywnej a zespół, który jako pierwszy znalazł rozwiązanie, zgłaszał komisji gotowość do odpowiedzi.
Największą wiedzą wykazali się uczniowie Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej Krzysztof Kania i Michał Gurgul. Drugie miejsce zajęły Anna Pabian i Karina Węgrzyn również z Porąbki Uszewskiej, a trzecie miejsce przypadło uczennicom z Woli Dębińskiej - Laurze Tomczyk i Kamili Kronenberg. Na czwartym miejscu znalazły się Olga Kowal i Piotr Borowiec także z ZS w Woli Dębińskiej.
Komisja konkursowa poziom wiedzy uczestników rywalizacji określiła jako wysoki bardzo wyrównany. Różnice punktowe w czołówce były minimalne.
Opiekunami merytorycznymi uczniów były: Małgorzata Dudek z Porąbki Uszewskiej, Małgorzata Sumara z Łysej Góry oraz Teresa Ćwikła i Małgorzata Maliszczak z Woli Dębińskiej.
Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Brzeskiego Andrzeja Potępy oraz Stowarzyszenia CARPEdiem przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej.

Rywalizacja z głowa w gwiazdach ZDJĘCIA Rywalizacja z głowa w gwiazdach ZDJĘCIA Rywalizacja z głowa w gwiazdach ZDJĘCIA Rywalizacja z głowa w gwiazdach ZDJĘCIA