Rycerze w Dębnie
20 wrz 2013
Rycerze w Dębnie

Tegoroczna odsłona Turnieju Rycerskiego w Dębnie będzie się nieco różniła od poprzednich edycji. Festyn potrwa dwa dni 21 i 22 września, widzowie będą mogli odwiedzić wioskę rycerską i wziąć udział w zawodach w powożeniu zaprzęgami konnymi. Motywem przewodnim rycerskich pokazów będzie natomiast Odsiecz Wiedeńska.

W sobotę, 21 września w roli głównej wystąpią zawodnicy wyspecjalizowani w powożeniu. Wstęp jest wolny, a szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj.
W niedzielę, 22 września od g. 13 do g. 20 odbywać się będzie kolejna odsłona Turnieju Rycerskiego „O złoty warkocz Tarłówny”. Jego motywem przewodnim będzie Odsiecz Wiedeńska, której 330. rocznica przypada w tym roku. Jak zwykle nie zabraknie efektownych pokazów konnych, walk rycerskich, teatru ognia i pokazu fajerwerków. Przyjada bractwa z całego kraju, a także z zagranicy. Stoiska wokół prezentować będą ginące zawody, będzie okazja, by skosztować specjałów staropolskiej kuchni.
Podobnie jak w latach poprzednich impreza niedzielna będzie biletowana. Bilet normalny – 8 zł, ulgowy – 4 zł, dzieci do lat 7 – wstęp wolny. Bilet wstępu na zamek – 4 zł.