Remonty kolejnych dróg gminnych
04 czer 2013
Remonty kolejnych dróg gminnych

Wkrótce ruszą remonty blisko dwóch kilometrów dróg na terenie Gminy Dębno. Przetarg na realizację części prac został już rozstrzygnięty, wykonawców pozostałych odcinków dróg poznamy wkrótce.
Najdłuższy odcinek, który zostanie poddany modernizacji to droga Porąbka Uszewska – Pańskie Pola. Gmina na remont drogi o długości 500 metrów i szerokości 3,5 m pozyskała wsparcie z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. W efekcie 80 procent całkowych kosztów inwestycji wynoszących ponad 158 tys. zł pokryje dofinansowanie z tego źródła, a pozostałą kwotę wyłoży budżet gminy. Przetarg na realizacje prac został już w tym przypadku rozstrzygnięty i roboty powinny ruszyć niebawem.
Ponadto ogłoszono przetarg na remonty siedmiu innych odcinków dróg na terenie gminy. W sumie ich długość sięgnie 1400 metrów, a koszty szacowane są na 350 tys. zł. Wcześniej zakończono remonty pozimowe polegające na uzupełnieniu ubytków nawierzchni. Prace z tym związane kosztowały 60 tys. zł.