Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Remont konserwatorski kapliczki z Porąbki Uszewskiej zakończony
25 paź 2023
Remont konserwatorski kapliczki z Porąbki Uszewskiej zakończony

Dobiegła końca realizacja zadania pn. "Remont konserwatorski kapliczki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z II poł. XIX wieku w Porąbce Uszewskiej", która została objęta refundacją z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność".

W ramach wykonanych prac przeprowadzono konserwacje rzeźby kamiennej polichromowanej i detalu architektonicznego prostego polichromowanego, a także konserwację metalowych elementów i płaskorzeźby polichromowanej. Wykonano również nowy fundament żelbetowy oraz izolację przeciwwilgociową poziomą kapliczki.

Poprzez realizację zadania zostało wydobyte piękno obiektu, przywrócono mu walory estetyczne, a tym samym wzrosła atrakcyjność artystyczna i kulturowa kapliczki, co niewątpliwie przyniosło korzystny wpływ na estetyzację przestrzeni publicznej i podniesienie jej jakości, a także na zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Wartość całej inwestycji to kwota prawie 45 000 złotych, z czego kwota refundacji z Europejskiego Funduszu Regionalnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wynosi blisko 25 000,00 zł.

Logotypy

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Remont konserwatorski kapliczki z Porąbki Uszewskiej zakończony Remont konserwatorski kapliczki z Porąbki Uszewskiej zakończony Remont konserwatorski kapliczki z Porąbki Uszewskiej zakończony Remont konserwatorski kapliczki z Porąbki Uszewskiej zakończony
how_to_vote
Wybory Samorządowe 2024
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
departure_board
transport publiczny
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie