Remont drogi w Maszkienicach już wkrótce
20 mar 2024
Remont drogi w Maszkienicach już wkrótce

W Urzędzie Gminy Dębno odbyło się podpisanie umowy na remont drogi gminnej w miejscowości Maszkienice (od szkoły w kierunku mostu).

W ramach prac zostanie wykonana nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego, kanalizacja deszczowa, nawierzchnia z kostki brukowej, krawężniki i obrzeża betonowe, a także oznakowanie poziome i pionowe.

Wartość całkowita zadania wyniesie blisko 2 000 000 złotych, z czego pozyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg stanowi 65%.

Prace zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

Gmina Dębno pracuje prężnie cały czas. Niecały miesiąc temu w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się spotkanie, podczas którego podpisałem umowę na realizację dwóch zadań inwestycyjnych (w tym drogi na Woli Dębińskiej i Maszkienicach). Otrzymaliśmy wówczas promesę w wysokości ponad 2 milionów złotych. 5 marca podpisałem umowę na remont drogi "Spółdzielczej", a dziś na remont drogi w Maszkienicach. W bardzo krótkim czasie udało się wyłonić wykonawcę co świadczy o prężnej pracy urzędników. Wspólnie działamy, aby każdemu mieszkańcowi zapewnić jak najlepsze warunki - mówi Wójt Gminy Dębno.

Remont drogi w Maszkienicach już wkrótce Remont drogi w Maszkienicach już wkrótce Remont drogi w Maszkienicach już wkrótce