Remiza przyspieszy
11 lip 2013
Remiza przyspieszy

Trzeci rok trwa już budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Dębińskiej. - Do tej pory była wznoszona głównie z funduszy sołeckich oraz od środków przekazanych od sponsorów, których pozyskała jednostka OSP – mówi Grzegorz Brach, wójt gminy Dębno. Wszystko wskazuje na to, że tempo budowy w tym roku znacząco przyspieszy. Pod koniec czerwca rozstrzygnięty został bowiem konkurs rozpisany przez samorząd wojewódzki „Małopolskie Remizy 2013”. Na budowę remizy w Woli Dębińskiej przeznaczono kwotę 27 tys. zł. – Cieszę się, że udało się z sukcesem aplikować po te środki. Podobną kwotę od siebie dołoży do budowy samorząd gminny i mam nadzieję, że w tym jeszcze roku uda się zakończyć tę inwestycję w stanie surowym zamkniętym – dodaje wójt Grzegorz Brach.

Prace przy remizie ruszą po podpisaniu umowy o przekazaniu dotacji i po wyłonieniu wykonawcy. Przewiduje się, że w tym roku wykonany zostanie dach, zamontowane okna i drzwi garażowe oraz wybudowane ścianki działowe. – Dotychczasowa remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Dębińskiej jest mała, niefunkcjonalna, i znajduje się na obrzeżach wsi. To jest w dodatku bardzo stary budynek. Nowa lokalizacja, w miejscu, w którym mamy Urząd Gminy, bloki, klub sportowy, sprzyjać będzie koncentracji usług społecznych w jednym, centralnym punkcie miejscowości – dodaje wójt G. Brach.

Remiza przyspieszy Remiza przyspieszy Remiza przyspieszy