Poznajmy starostów dożynek
09 sie 2012
Poznajmy starostów dożynek

Anastazja Rzepa i Marian Kurek pełnić będą obowiązki starostów, podczas dożynek wojewódzkich zaplanowanych na 2 września w Porąbce Uszewskiej. - To dla nas zaszczyt, że możemy reprezentować gminę podczas wydarzenia, którego nie było tutaj nigdy dotąd - podkreśla Marian Kurek będący równocześnie sekretarzem gminy. Zarówno Anastazja Rzepa jak i Marian Kurek w roli starostów będą debiutować. Nieobca jest im za to praca w rolnctwie i społeczne zaangażowanie. Mieszkająca w Porąbce Uszewskiej Anastazja Rzepa wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni przekraczającej nieco 5 ha specjalizujące się w sadownictwie. Wychowuje 3,5 letnią córkę Anielę i samodzielnie od 8 lat zajmuje się agroturystyką. Do dyspozycji ma osiem miejsc noclegowych i gościła już u siebie turystów z różnych części Polski, a także turystów z Francji, Austrii czy Niemiec. Poza pracą zawodową angażuje się także w działalność społeczną jako członek Stowarzyszenia "Dębowe Wrota". W wolnym czasie chętnie oddaje się turystyce górskiej preferując zwłaszcza wypady w polskie Tatry. Chętnie gotuje i piecze wymyślając przy tym wiele oryginalnych kulinarnych przepisów. Na własne potrzeby piecze chleb.
Marian Kurek mieszka w Woli Dębińskiej i od lat jest sekretarzem. Ma wykształcenie wyższe prawnicze i prowadzi gospodaratwo rolne o powierzchni około 6 hektarów, na którym uprawia głównie zboże. Wspólnie z rodziną prowadzi także hodowlę koni mając aktualnie trzy wierzchowce. - To odskocznia od pracy etatowej - opowiada.
Z Gminą Dębno związany jest od pokoleń. Wolny czas poświęca na pracę społeczną jako członek organizacji pozarządowych.  Organizuje i współorganizuje wydarzenia kulturalne (koncerty, wernisaże, kwesty). Wśród jego zainteresowań ważne miejsce zajmuje sport. Gra w siatkówkę w czwartoligowym klubie, niedawno zaliczył także maraton w Krakowie. Regularnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych poświęcając szczególnie dużo czasu na muzykę i film. Chętnie oddaje się także turystyce.

Poznajmy starostów dożynek Poznajmy starostów dożynek