Poezja w oryginalnej scenografii ZDJĘCIA
25 mar 2013
Poezja w oryginalnej scenografii ZDJĘCIA

Trzydziestu pięciu uczniów z niemal wszystkich szkół z terenu Gminy Dębno wzięło udział w IX Gminnym Konkursie Recytatorskim „Poezja jest jak obraz”, który odbył się w Zespole Szkół w Sufczynie. Poezję i fragmenty prozy recytowali na scenie, do udekorowania której wykorzystano... surowce wtórne.
Recytatorzy z całej gminy spotykają się w Sufczynie u progu wiosny już od lat. W tym roku każdy z uczestników przygotował wybrany wiersz oraz fragment prozy, a recytacje oceniało trzyosobowe jury (Beata Padło – przewodnicząca, Elżbieta Czech – członek komisji, Danuta Łazarz – członek komisji). W repertuarze znalazł się utwory Tuwima, Brzechwy, Kerna, Lindgren, Reymonta, ale także teksty Kasdepke, Schmitta, Olech. Scenę, na której prezentowali się uczestnicy konkursu udekorowano surowcami wtórnymi wykorzystując do tego m.in. stare książki, wazony z butelek, ażurowe motywy z pociętych rolek po papierze toaletowym, litery z tektury falistej.
Każdy z występujących otrzymał dyplom za udział, a dla laureatów były nagrody książkowe. Wszyscy zostali także zaproszeni do udziału w konkursie za rok.

wyniki:
klasy I- III
I miejsce – Natalia Ogar z PSP w Łysej Górze
II miejsce – Gabriela Macheta z ZS w Sufczynie
III miejsce – Amelia Nieć z ZSP w Dębnie
Wyróżnienie – Natalia Maciejewska z PSP w Maszkienicach

klasy IV-VI
I miejsce – Emilia Gliździńska z PSP w Niedźwiedzy
II miejsce – Maciej Prokop z PSP w Łysej Górze
III miejsce – Dominika Zych z PSP w Maszkienicach
Wyróżnienie – Karolina Hajduk z ZS w Woli Dębińskiej oraz Martyna Pitek z ZS w Sufczynie

gimnazjum