Podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego : „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”
24 czer 2022
Podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego: "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy"

"Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy" - pod tym hasłem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci z terenów wiejskich.

Celem Konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. W bieżącym roku zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych.

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 61 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno. Laureatką drugiego miejsca etapu regionalnego konkursu została Kornelia Jewuła- uczennica klasy 1 Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej.

Wyróżnienia otrzymali: Oliwier Hebda- uczeń klasy 1 Szkoły Podstawowej w Sufczynie, Mikołaj Plesiński- uczeń klasy 1 Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich, Dawid Pustułka- uczeń klasy 1 Szkoły Podstawowej w Łoniowej oraz Kornelia Forgiel- uczennica klasy 4 Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej.

Uczestnicy konkursu plastycznego otrzymali nagrody za udział w konkursie ufundowane przez Wójta Gminy Dębno Pana Wiesława Kozłowskiego.