Plac zabaw w Perle
10 wrz 2013
Plac zabaw w Perle

Do końca zbliżają się szybko prace przy budowie placu zabaw w Perle. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego.

Na placu przed remizą firma z Biadolin Szlacheckich, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, finalizuje  budowa placu zabaw, którego koszt wyniesie blisko 45 tys. zł.  Do dyspozycji dzieci będą urządzenia spełniające wymagane standardy bezpieczeństwa. Montowany zestaw zawiera cztery 4 wieże (min. 3 wieże z daszkiem dwuspadowym i min. 1 wieżę z daszkiem czterospadowym), dwie zjeżdżalnie,  jeden pomost ruchomy z belkami, jeden pomost liniowy, jeden pomost prosty typu slalom. Ponadto będzie tam także jeden ślizg strażacki, podejście typu drabinka prosta oraz podejście typu ścianka wspinaczkowa, podejście drabinka wklęsła, drążek do przewrotów, gra kółko – krzyżyk, sklepik z liczydłem. Teren zostanie wyposażony w drewniany kosz na śmieci oraz dwie ławki drewniane z oparciem na stałe wmontowane do podłoża. Dzieci będą mogły także korzystać ze sprężynowców, huśtawki wagowej, karuzeli tarczowej. Plac będzie ogrodzony, a tern wyrównany i obsiany trawą.
Wniosek o dofinansowanie przy udziale „Stowarzyszenia Kwartet na Przedgórzu” złożyła Gmina Dębno. Uzyskane wsparcie pozwoli pokryć 80 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Plac zabaw w Perle Plac zabaw w Perle Plac zabaw w Perle Plac zabaw w Perle