Piknik Rodzinny w Jaworsku
12 czer 2023
Piknik Rodzinny w Jaworsku

W sobotnie popołudnie, 10 czerwca w Jaworsku odbył się Piknik Rodzinny. Była to okazja do wspólnego spędzenia czasu.

Na placu obok Remizy OSP Jaworsko czekały animacje, które okazały się wspaniałą atrakcją dla najmłodszych. Nie obyło się bez baniek mydlanych XXL, tworzenia zwierzątek z balonów, malowania twarzy i strzelania z łuku.

W czasie pikniku można było zobaczyć piękne prezentacje artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworsku, wysłuchać występu Zespołu Niedźwiedzoki, czy też wokalistów Ogniska Muzycznego DCK oraz chóru. Niespodzianką w tym wyjątkowym dniu był występ zaprezentowany przez rodziców uczniów klasy 3, który udowodnił, że dorośli potrafią się bawić i mają w sobie sporo luzu. Prezentacja spotkała się z entuzjazmem widzów, czego dowodem były gromkie brawa po występie.

Festyn zakończyła wspólna zabawa taneczna z Zespołem Avers.

Podczas festynu każdy uczestnik mógł skorzystać z loterii fantowej zorganizowanej przez Radę Rodziców przy PSP w Jaworsku, której dochód przeznaczony był na potrzeby szkoły. O poczęstunek zadbało Koło Gospodyń Wiejskich "Jaworowe Babki", serwując pyszne ciasta, kiełbaskę z grilla, pajdę chleba ze smalcem i Jaworburgera.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, KGW Jaworowe Babki, Ochotnicza Straż Pożarna, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku i Dębińskie Centrum Kultury.