Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Piknik rodzinno-edukacyjny w Porąbce Uszewskiej
04 wrz 2023
Piknik rodzinno-edukacyjny w Porąbce Uszewskiej

W sobotę, 2 września obok budynku Remizy OSP Porąbka Uszewska odbył się piknik rodzinno-edukacyjny pod nazwą "Bezpieczny Maluch" wraz ze Zlotem Zabytkowych Samochodów Ratowniczo-Gaśniczych - Porąbka Uszewska 2023.

To impreza, która przyciągnęła rzesze miłośników strażackiego fachu oraz motoryzacji. Na wydarzenie przybyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Woli Dębińskiej, Dołów, Sufczyna, Niedźwiedzy, Łoniowej, Jastwi, Ładnej, Skrzyszowa, Marcinkowic, Siedlca, Swoszowa.

Podczas pikniku rodzinno-edukacyjnego odbywały się liczne atrakcje m.in. dmuchany zamek, zjeżdżalnia, lody, darmowy popcorn i wata cukrowa. W trakcie trwania wydarzenia odbywały się także liczne pokazy edukacyjne, które dotyczyły udzielania pierwszej pomocy oraz bezpośredniego zagrożenia życia podczas pożaru urządzeń kuchennych jak i poszukiwaniem dziecka w pomieszczeniu zadymionym, pożaru urządzeń kuchennych, szkolenia z zakresu obsługi defibrylatora. Organizatorzy przedstawiali również jak zachować się podczas zagrożenia pożarowego i jakie kroki należy podjąć w momencie uczestnictwa bezpośredniego, aby uratować zarówno siebie jak i innych podczas pożaru w budynku zamkniętym.

Część artystyczna to występy taneczne dzieci z Publicznego Przedszkola im. Juliana Tuwima w Porąbce Uszewskiej oraz znanego i cenionego Zespołu Regionalnego Porąbcoki z Porąbki Uszewskiej. Swój talent muzyczny zaprezentowała również grupa Ocalić od zapomnienia i Zespół M3, który porwał publiczność na parkiet.

W trakcie wydarzenia obecni byli: Poseł na Sejm RP Piotr Sak, Radna Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Komendant PSP w Brzesku Janusz Potera, prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP druh Bogdan Bibro, prezes LKS "Victoria" Porąbka Uszewska Kazimierz Sady, sołtys wsi Porąbka Uszewska Elżbieta Rzepa, Proboszcz parafii Józef Golonka oraz Dyrektor Przedszkola Aleksandra Smoleń.

To bardzo ważne, aby takie akcje odbywały się na terenie Gminy Dębno. Podczas takich przedsięwzięć wzrasta świadomość zagrożeń jakie mogą nas spotkać każdego dnia. Dziękuję organizatorom za bardzo dobrze przygotowane pokazy edukacyjne, które pokazały zgromadzonym jak ważna jest pierwsza pomoc. To dzięki takim akcjom coraz więcej ludzi zachowuje spokój w razie wypadku, pożaru oraz wie jak się zachować w przypadku zagrożenia zdrowia i życia - mówił Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

how_to_vote
Wybory Samorządowe 2024
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
departure_board
transport publiczny
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie