Pierwsza ekopracownia w Powiecie Brzeskim
14 lis 2023
Pierwsza ekopracownia w Powiecie Brzeskim

W piątek, 10 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej odbyło się uroczyste oddanie nowoczesnej ekopracowni, która stanowić będzie innowacyjne środowisko edukacyjne dla uczniów.

Otwarcie rozpoczęło się symbolicznym posadzeniem krzewów. Zaproszeni goście podczas przemowy podkreślali jak ważna jest ekologia i segregowanie odpadów teraz i w przyszłości. Wójt Gminy Dębno zaznaczył że już od najmłodszych lat, należy wpajać w młode umysły troskę o planetę, nie tylko dla zapewnienia przyszłości swojego pokolenia, ale i następnych.

W wydarzeniu udział wzięli: Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Radna Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierz Koprowski, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Paweł Kmieć, Proboszcz Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej Ks. Józef Golonka, Radny Gminy Dębno Marcin Gurgul, Radna Gminy Dębno Elżbieta Rzepa, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Kazimierz Pałucki, Sołtysi, Dyrektorzy Publicznych Szkół Podstawowych oraz mieszkańcy wsi.

Uroczystego otwarcia nowopowstałej ekopracowni dokonali: Marta Malec-Lech, Wiesław Kozłowski oraz Kazimierz Koprowski.

Do Ekopracowni zakupiony został wysokiej jakości sprzęt, m. in. tablica multimedialna i mikroskopy, które pozwoliły stworzyć nowoczesną pracownię stanowiącą przestrzeń do nauki i rozwijania zainteresowań. Wydarzenie uświetniły liczne występy artystyczne i konkursy, w których brały udział dzieci oraz młodzież.

Mamy nadzieję, że nowa ekopracownia obudzi w uczniach nowe pasje i zainteresowania.

Całość inwestycji wyniosła 57 250,00 zł.:

-Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 50 000 zł.,

-wkład własny Gminy Dębno 7 250,00 zł.