Parking w Niedźwiedzy
15 lip 2014
Parking w Niedźwiedzy

Kilkadziesiąt miejsc postojowych zostanie wybudowanych w najbliższych miesiącach w Niedźwiedzy. To efekt pozytywnej oceny wniosku Gminy Dębno, która starała się o dofinansowanie za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kwartet na Przedgórzu”.
Wniosek trafił do oceny jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Teraz wiadomo już, że został przyjęty do dofinansowania, a prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku.
Projekt zakłada budowę placu manewrowego i 44 miejsc postojowych przy cmentarzu nad rzeką. Większość z nich (42) będzie miała szerokość  2,9 m i długość 5 m. Pozostałe dwa miejsca postojowe będą nieco większe: 3,6 m na 5 m. Przy miejscach postojowych zaprojektowano plac manewrowy o długości  ponad 148 m oraz szerokości 5,5 m.
Miejsca postojowe wykonane zostaną z płyt ażurowych. Od placu manewrowego zostaną oddzielone krawężnikiem najazdowym.
Koszty z tym związane szacowane są na ok. 150 tys. zł, a prace powinny być wykonane najdalej do końca tego roku.