Ostrzeganie na telefon ZA DARMO
05 czer 2013

W dalszym ciągu mieszkańcy Gminy Dębno mogą rejestrować się w systemie umożliwiając otrzymywanie bezpłatnych komunikatów ostrzegawczych i informacyjnych. Warto to zrobić niezwłocznie, żeby w razie zagrożenia odpowiednio wcześnie uzyskać konieczne informacje pozwalające uniknąć problemów.

Jak już informowaliśmy gmina wybrała operatora, który świadczy usługę, z której można korzystać po dokonaniu rejestracji. Bezpłatnie drogą telefoniczną  w formie komunikatu sms lub wiadomości głosowej zarejestrowani w systemie mieszkańcy w razie potrzeby otrzymywać będą ostrzeżenia o potencjalnych zagrożeniach (powodzie, burze, skażenie wód, śnieżyce itp.), a także inne informacje dotyczące gminy takich jak np. nowe uregulowania prawne, obowiązki mieszkańców. Tą sama drogą będzie można otrzymywać także informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i innych imprezach organizowanych na terenie gminy. W ten sam sposób będzie się można dowiedzieć także m.in. o bezpłatnych badaniach profilaktycznych (np. badania mammograficzne) czy o przerwach w dostawie prądu lub wody.
Do tej w bazie danych zarejestrowano 1750 numerów z terenu Gminy Dębno. Zainteresowani otrzymywaniem bezpłatnych komunikatów pochodzą ze wszystkich 13 sołectw gminy. Z każdego z nich w bazie danych znajduje się od około 50 do ponad 250 numerów.

Szczegóły tutaj.